circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

В Україні запустили новий сервіс для науковців

15.11.2019, 11:12

text
Поділитися:
У Міністерстві освіти і науки представили проєкт Open Ukrainian Citation Index (OUCI). Це пошукова система та база даних наукових цитувань, які надходять від усіх видань, що підтримують Initiative for Open Citations. Зараз ініціативу підтримує більшість провідних наукових видавців світу. Нині у базі є 109 мільйонів публікацій з усього світу, зокрема зібрані метадані від 1 329 українських видань.

Від інших подібних сервісів OUCI відрізняється тим, що він є повністю некомерційним, тобто доступ до нього безкоштовний та відкритий для всіх. Водночас наповнення бази відбувається за прозорими принципами і вона має зрозумілий механізм захисту від маніпуляцій з цитуваннями.

Як наголосив перший заступник Міністра освіти і науки Юрій Полюхович, наразі це тестовий запуск сервісу. Тобто МОН чекатиме від цільової аудиторії фідбек і побажання щодо вдосконалення.

Зі свого боку керівник проєкту, заступник директора Державної науково-технічної бібліотеки  Сергій Назаровець розповів, що OUCI пропонує фільтри, які дозволяють здійснювати пошук документів лише серед видань, що представлені в базах Scopus, Web of Science Core Collection, Переліку наукових фахових видань України (категорії А та Б). Це важливо, адже сервіс насамперед створено як джерело інформації та аналізу даних для наукової спільноти.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: