circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

В Запоріжжі обговорили стан справ із забезпеченням прав людини

07.12.2017, 12:43

text
Поділитися:

Актуальна проблематика захисту прав людини стала темою засідання «круглого» столу, організованого Регіональним відділенням Секретаріату Урядового уповноваженого у справах Європейського суду з прав людини при Головному територіальному управлінні юстиції у Запорізькій області. У заході взяли участь заступник голови облдержадміністрації Едуард Гугнін, в.о. директора Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Катерина Кривошей, представник Урядового уповноваженого у справах Європейського суду з прав людини у Запорізькій області Олексій Долгополов, директор Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Донецькій та Запорізькій областях Павло Наливайко, повідомляє Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДА.

Учасники заходу обговорили проблемні питання, що стосуються захисту прав людини в умовах сьогодення, поглиблення співпраці між органами державної влади.

– На сьогодні, коли Україна перебуває фактично у стані військового конфлікту, питання захисту прав людини стають більш ніж актуальними. Надто це стосується Сходу країни, де права та свобода набувають особливого значення, а питання потребують конкретного розгляду. Наприклад, як визначати статус вимушено переміщених осіб, які живуть у Запорізькій області тривалий час та фактично вже стали членами громади? Чи ці люди завжди будуть носити статус переселенців, який багатьох із них пригнічує? На законодавчому рівні не зовсім чітко визначено статус такої людини. Тому після напрацювань та обговорень необхідно вирішувати питання їх прав та статусу на законодавчому рівні, – зазначив Едуард Гугнін.

У свою чергу, представник Урядового уповноваженого у справах Європейського суду з прав людини у Запорізькій області Олексій Долгополов повідомив про винесення Європейським судом з прав людини рішення по справі «Бурмич та інші проти України», яким суд визнав прийнятними та об’єднав 12 143 заяви в одну справу. Основним проблемним питанням у цій справі є тривале невиконання рішень національних судів в Україні. Посадовець наголосив на необхідності функціонування та розвитку системи взаємодії між органами державної влади при виконанні доручень Уповноваженого та Секретаріату у справах Європейського суду з прав людини.

Про реалізацію прав учасників антитерористичної операції та внутрішньо переміщених осіб у разі їх порушення шляхом доступу до безоплатної первинної правової допомоги і безоплатної вторинної правової допомоги поінформував Павло Наливайко. Учасники «круглого столу» особливо зацікавилися успішними прикладами надання допомоги та найбільш проблемними питаннями, що виникають при її наданні.

В.о. директора Департаменту соціального захисту населення обласної державної адміністрації Катерина Кривошей порушила проблему реалізації повноважень щодо соціального захисту внутрішньо переміщених осіб, учасників антитерористичної операції та членів їх сімей.

Учасники заходу дійшли висновку, що є необхідність активізувати роботу у сфері захисту прав людини та поглибити співпрацю всіх відповідних структур та органів влади.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: