circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

В Запоріжжі обговорили задачі майбутнього Національного фонду громадянського суспільства

19.10.2017, 13:08

text
Поділитися:

За ініціативи координатора проектів ОБСЄ в Україні та за підтримки адміністрації Президента України у Запоріжжі відбулося засідання «круглого столу» із обговорення проекту Закону України «Про Національний фонд розвитку громадянського суспільства». У заході взяли участь заступник Міністра молоді та спорту України Олександр Ярема, координатор офісу Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Михайло Чаплиго, експерти Тетяна Потопальська та Любов Паливода, заступник директора Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації Олександр Зубченко, співробітники органів виконавчої влади, місцевого самоврядування, громадські активісти із Запорізької, Донецької та Херсонської областей, повідомляє Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДА.

За задумом ініціаторів законопроекту, для розвитку «третього сектору» створять спеціальний фонд. Він буде формуватися коштом державного бюджету, допомоги Європейського Союзу, міжнародних структур та донорських установ. Національний фонд стане самоврядною неприбутковою організацією під паритетним управлінням держави та громадськості.

За словами Олександра Яреми, основне завдання фонду – інституційний розвиток громадських організацій, сприяння у залучення штатних працівників, яких оформлено відповідно до вимог чинного законодавства, оренді приміщень, реалізації довгострокових проектів тощо. Мета фонду – допомогти колу організацій, що зацікавлені у роботі на перспективу та розбудові власної мережі на території всієї країни.

Також документ передбачає добровільне фінансування громадянського суспільства. Раз на рік можна буде подати заяву до податкової про перерахування до фонду не більше 3% податку на доходи фізичних осіб. Активісти сподіваються, що цією нормою скористаються насамперед власники великого бізнесу.

Найближчим часом тематичні «круглі столи» пройдуть ще у п’яти обласних центрах, а до кінця року розробники сподіваються передати проект закону до Верховної Ради України.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: