circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

В Запоріжжі презентували фотовиставку «Народна війна»

26.01.2018, 13:13

text
Поділитися:

У 55-й окремій артилерійській бригаді відкрилася фотовиставка «Народна війна», присвячена боротьбі нашого народу проти більшовицьких поневолювачів у 1917-1932 роках. Захід проведено до Дня Соборності України за сприяння Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації.

Експозиція, що розроблена товариством «Меморіал» ім. Василя Стуса, складається із 29 стендів, охоплює період від створення центральної ради до сталінської колективізації 1930-х років, демонструє загальнонародну боротьбу українців проти російських окупантів. Автори наводять унікальні документи про повстанський рух в усіх регіонах України, зокрема, на території сучасної Запорізької області, розкривають сутність комуністичного режиму.

Розповісти про події Української революції 1917-1921 років до запорізьких артилеристів завітав кандидат історичних наук, доцент Запорізького національного університету Василь Гвоздик. Дослідник визначив етапи російського поневолення України – від Переяславської ради 1654 року до Емського циркуляру 1876 року, наголосив на гібридному характері більшовицької агресії наприкінці 1917 – на початку 1918 року. Тоді, як і після перемоги Революції Гідності, у великих містах Півдня та Сходу створювалися воєнізовані формування, організовувалися масові безлади, захоплювалися урядові установи, знищувалась українська символіка. Після цього підходили окупаційні війська, а місцеві червоногвардійці влаштовували збройні заколоти.

Заступник командира бригади Ігор Немінський наголосив на важливості таких зустрічей.

– У бойових умовах, на передовій, під постійними ворожими обстрілами необхідно знати та розуміти, за що ми воюємо. Адже за нами – століття історії українського народу, який ніколи не корився іноземним загарбникам. У цьому наша правда і сила, – відзначив офіцер.

За словами старшого солдата Богдана Хавруцького, він дізнався багато нового, чому не навчали в школі. Військовослужбовця вразили масштаби народного спротиву комуністам, мужність та самовідданість повстанських командирів. Його побратим Максим Бочков впевнений, що знання історії допоможе не лише у військовій службі, але й у подальшому житті, дозволить краще розбиратися у суспільно-політичних течіях, бути свідомим та активним громадянином.

Проведення просвітницьких заходів у військових частинах Збройних Сил України залишається одним із важливих напрямків шефської допомоги українській армії з боку органів виконавчої влади та місцевого самоврядування.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: