circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

В Запоріжжі проходить аграрний форум

02.11.2017, 12:15

text
Поділитися:

У виставковому центрі «Козак-Палац» триває аграрний форум «Посилення можливостей сільгоспвиробників малого та середнього сектору через розвиток плодоовочівництва та вирощування нових нішевих культур». Захід зібрав власників, керівників агропромислових підприємств, експертів та громадськість, а також представників Європейського банку реконструкції та розвитку, українського проекту бізнес-розвитку плодоовочівництва, агентства США з міжнародного розвитку, повідомляє Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДА.

Форум організований Центром підтримки бізнесу м. Запоріжжя на базі Запорізької торгово-промислової палати в рамках ініціативи «EU4Business» Європейського Союзу за підтримки ЄБРР.

Привітав гостей та учасників в. о. директора Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Андрій Поляков.

– Тема сьогоднішнього форуму вибрана недаремно. Традиційно в Запорізькій області вирощуються зернові, соняшник та плодоовочеві культури. За даними Держстату, у господарствах намолочено 2960 тисяч тонн зерна ранніх зернових і зернобобових культур. Це найвищий показник обсягу зерна в області за всю історію незалежної України. Територія Запорізької області розташована в зоні недостатнього та нестійкого зволоження. Площа сухої та дуже сухої зони за останні 10 років зросла на 7 %. Такі зміни підвищують ризикованість вирощування традиційних сільськогосподарських культур та потребують введення у сівозміну більш адаптованих до таких умов рослин, якими є просо, горох, гречка, гірчиця, льон, сорго, нут, прянощі, горіхи, ягоди, свіжа зелень, часник тощо. Нішеві культури мають на сьогодні свої переваги з точки зору їх виробництва, які полягають у відносно невеликій конкуренції. Часто такі культури не вимагають значних інвестицій в організацію виробництва, але при цьому забезпечують високий рівень прибутковості та рентабельності у порівнянні з традиційними сільськогосподарськими культурами, – зазначив у своєму виступі Андрій Поляков.

Протягом двох днів учасники форуму мали можливість отримати корисну інформацію та взяти участь в обговоренні галузевих проблем, провести зустрічі з експертами. До Запоріжжя завітали близько 30 спікерів – фахівців у сфері агропромислового сектору, представники програм міжнародної технічної допомоги, закордонних та українських бізнес-асоціацій. Загалом у заході беруть участь більше 150 власників та керівників аграрних та харчопереробних підприємств Запорізького та сусідніх регіонів, представники профільних асоціацій. У їх числі – провідні світові та українські експерти: керівник проекту «Агроторгівля України» Андре Піллінг (Німеччина), президент асоціації «Ягідництво України» Ірина Кухтіна, керівник Горіхової асоціації України Володимир Пахно, представники ЄБРР, проекту USAID, оптового ринку «Шувар» (м. Львів), науковці Таврійського державного агротехнологічного університету.

Програма роботи форуму складалася з трьох тематичних блоків: огляд актуальних тенденцій світових ринків плодово-ягідних, овочевих та нішевих культур, робота міжнародних проектів та організацій щодо розвитку сектору АПК в Україні та технології вирощування, зберігання та переробки агропродукції.

Досвідом сертифікації та експорту, галузевої кооперації поділилися власники фермерських господарств Запорізького регіону. На допомогу агрогосподарствам представлені смарт-технології, зокрема сучасні системи моніторингу за допомогою GPS-навігації, дронів.

На панельних дискусіях розглядали досвід вирощування та експорту плодовоягідних, овочевих та нових нішевих культур; питання сертифікації при вирощуванні ягід; пакування та зберігання плодовоягідних, овочевих та нових нішевих культур; страхування ризиків при вирощуванні агрокультур; ІТ-технології в сільському господарстві; шляхи підвищення маржинальності виробництва ягідних культур тощо.

За словами європейських експертів, українські аграрії мають потенціал для нарощування експортної активності. Роблячи акцент на експорт, українські виробники можуть збільшити прибутки та закріпити бренд вітчизняної продукції на світовому ринку.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: