circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

В Запоріжжі зменшилася кількість амброзії

04.10.2017, 11:41

text
Поділитися:

В міській раді пройшло чергове засідання постійно діючої міської робочої групи з координації проведення робіт зі знищення карантинних рослин, повідомляє прес-служба мерії.

У Запоріжжі з минулого року реалізуються заходи в рамках міської програми боротьби з карантинними рослинами, розрахованої до 2025 року. Головною її особливістю є комплексний підхід. Поетапно, застосовуючи різні методи боротьби з алергенними рослинами – механічний (покіс), хімічний (обробка амброзії спецпрепаратом), фітоценотичний (засівання новими травами) – міська влада має намір вирішити проблему, яка складалася жоден десяток років.

В ході засідання районні адміністрації надали дані за результатами вжитих заходів – обробці територій хімпрепаратів. Дія розчину поширюється тільки на амброзію, знищуючи її аж до кореневої системи. Для навколишньої природи і живих істот препарат нешкідливий.

По районах міста були оновлені карти розповсюдження карантинних рослин, більшість територій оброблялися двічі. Представники районних адміністрацій звітують, що амброзії стало менше, застосування хімічного методу боротьби з карантинними рослинами приносить результати. На сьогодні ще залишаються питання по приватному сектору, безхазяйним територіям і покинутим будівництвах. Не всі городяни стежать за прилеглими до їхніх домівок ділянками. З ними проводиться відповідна робота. Також райони поінформували про надійшли на телефон гарячої лінії дзвінки від городян і вжиті заходи.

– Знищити повністю карантинні рослини в окремо взятому місті сьогодні неможливо. Але результати є. Запоріжжя сьогодні є одним з лідерів по даному питанню. Досвідом роботи, що проводиться цікавляться і інші міста України. Важливим завданням на наступний рік має стати освоєння третього методу боротьби – фітоценотичного. У комплексі з механічним і хімічним методами, засівання травою і відповідний догляд за цими територіями дасть ще більші результати, – зазначив заступник міського голови Валерій Еделев.

Робота, спрямована на боротьбу з амброзією в місті, триває. Керівництву КП «Титан» і парку культури і відпочинку «Дубовий гай» поставлена на 2018 рік завдання – зробити закріплені парки «Перемоги» і «Дубовий гай» територіями без амброзії. Таким чином, локально на конкретних ділянках будуть видні результати роботи, і тоді можна реально оцінювати заходи, що вживаються.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: