circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

В Запорізькій обласній дитячій лікарні побудують новий хірургічний корпус

18.10.2017, 11:34

text
Поділитися:

Заступник голови облдержадміністрації Едуард Гугнін та народний депутат України Ігор Артюшенко здійснили робочий візит до обласної дитячої лікарні. Під час зустрічі головний лікар обласної клінічної дитячої лікарні Юрій Борзенко відзначив, що сучасна система охорони здоров’я потребує реформації, повідомляє Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДА.

– Людина повинна знати, куди звертатися. Вона повинна з будь-якою проблемою прийти до сімейного лікаря. Він, у свою чергу, оглядає людину, ставить їй попередній діагноз і направляє далі, в більш спеціалізовані установи для того, щоб він проходив там лікування, або ж залишає у себе лікуватися, до повного одужання. Ми сподіваємося, що з реформуванням охорони здоров’я буде змінене і фінансування цієї галузі. Зараз фінансування йде подушно, або поліжково, але ми сподіваємося, що буде фінансування за пацієнтом, тоді медустанови почнуть воювати за ті гроші, які їм несе хворий, – зауважив він.

Також Юрій Борзенко провів екскурсію лікарнею, вказавши на досягнення та на проблеми. Він розповів, що на сьогодні відремонтовано лише 60% медичного закладу. Сьогодні нагальною потребою лишається будівництво нового хірургічного корпусу замість старого.

Едуард Гугнін порівняв сучасну систему охорони здоров’я із частково відремонтованою будівлею дитячої лікарні:

– Ми побачили, як змінюється лікарня, як змінюється матеріально-технічне оснащення закладу. На сьогодні медична реформа вже назріла. Тому необхідно змінювати не лише відношення людей до медиків та медиків до пацієнтів, а загалом міняти медичну систему. Наразі з одного боку ми бачимо, що кошти освоюються, лікарня поступово перетворюється, змінюється, ведуться ремонти. З іншого боку ми розуміємо, що наразі цього недостатньо. Необхідні капітальні вкладення. Так, створення нового хірургічного корпусу лікарні – це буде колосальний крок у перед. Проте місцевого бюджету для цього недостатньо, тому ми подаємо заявку до Державного фонду регіонального розвитку на 220 млн грн.. Сподіваємось, що у створенні нового корпусу нам допоможе держава. Це потужний об’єкт на найближчі кілька років. Ситуація з обласною дитячою лікарнею – типова для багатьох медичних закладів не лише Запорізької області, а всієї України та загалом для медичної системи. Зміни та ремонти проводяться фрагментально, проте вони не здатні змінити всю ситуацію. Саме тому необхідно міняти систему охорони здоров’я у цілому. Реформа надає можливість витрачати гроші там, де потрібно для пацієнта. І саме сьогодні ми повинні зробити все, щоб ця послуга була якісною, – наголосив заступник голови облдержадміністрації.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: