circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

Вченим заповідника «Хортиця» вдалося знайти залишки козацького зимівника

11.11.2020, 17:18

text
Поділитися:

Більшість балок на Хортиці були місцями зимівників запорізьких козаків. Тут вони жили, випасали худобу та займалися ремеслами. Знайти їх зараз доволі складно, бо розташовувались вони здебільшого біля води. Нині ж ця територія забудована або дуже змінилась. Шукали зимівники і в Савутиній балці. Знаходили речі з епохи бронзи або скіфів, але не козацької доби. Між тим, за легендою саме тут мешкав козак на прізвище Савута. Тож, можливо, саме його зимівник вдалося знайти археологам.

Зимівник в археологічному плані досить малий об’єкт. Тут в шурфі можна побачити залишки двох печей, вугілля та кістку тварини. Це була невеличка господарча споруда, можливо, призначена для випалювання вугілля або виготовлення селітри. Тому знахідок поки що небагато. Крім скла та вугілля — підбори від взуття та пістольна куля.

Поки що археологи датують знахідку приблизно 18-им століттям або раніше. Остаточні висновки можна буде зробити після радіовуглецевого аналізу. А пошукова робота з дослідження інших об’єктів острова Хортиця продовжиться вже наступного року.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: