+3°

+3°

Відбулася перша ліга України з баскетболу: «Козачка» проти «Мелітополя»

29.11.2021, 16:48

Баскетболістки запорізької «Козачки-КПУ» зіграли чергові поєдинки у Першій лізі національної першості. У рідних стінах підопічні Олени Жержерунової приймали команду «Мелітополь — ДЮСШ». Градус напруги майже зі старту досяг найвищої точки.

Перед цією грою запоріжанки мали тільки одну перемогу в поточному сезоні. 1 листопада вони здолали «Полтаву». «Мелітополь» тріумфував двічі у жовтневому двобою проти Сум. Передбачити фаворита очної зустрічі було неможливо. Обидва колективи здебільшого представлені вихованками спортивних шкіл, котрі зараз навчаються в 10-х, 11-х класах. Тобто це 2006, 2007 роки народження.

Підопічні Олени Жержерунової напрацьовують досвід. Мотивація у всіх однакова. Звідси й маємо результат першої чверті. Мінімальна перевага гостей — 12:13. По перерві градус напруги не знизився. Щоправда, «козачки» заграли активніше та покращили приціл. Кінець першої половини матчу вже фіксував перевагу господарок — 34:30.

На першій хвилині завершальної чверті рахунок став 45:45, завдяки двом штрафним, які реалізувала капітан «КПУ» Юлія Аляб’єва. Не вщухла інтрига й за 3 хвилини до фінальної сирени, коли на табло світилися цифри 57:57. Окрім сухої статистики, на арені траплялися й просто видовищні миттєвості. Одна з досвідчених баскетболісток «Мелітополя» Ольга Черненко, хоч і не довела черговий наступ до набраних очок, але прикувала до себе погляди всіх присутніх у «КПУ».

Цей епізод — не єдине, чим відзначилась Ольга Черненко, котра, нагадаємо, у недалекому минулому стала чемпіонкою Вищої ліги України у складі «Козачки». За підсумком цієї зустрічі досвідчена гравчиня набрала 17 очок, що стало найкращим результатом «Мелітополя». Також, у неї 14 підбирань. Втім, загальний підсумок першого матчу, був усе ж на користь господарок — 67:57.

Головна тренерка команди «Мелітополь ДЮСШ» Галина Гузь ділиться думкою про своїх підопічних, дівчата трохи «розсипалися», але у захисті виступили добре.  Вони отримали більше фолів, ніж команда Запоріжжя. Однак трималися гарно і тренерка задоволена грою.

Головна тренерка БК «Козачка-КПУ»Олена Жержерунова каже, її команда вистояла важкий матч, настрій був добрий. У першій половині дівчата дуже непогано володіли м’ячем. У другій зібралися, зробили курс на індивідуальну роботу кожної гравчині. Сьогодні ми виявилися сильніше рівних суперників.

У складі «Козачки» найрезультативнішою стала Юлія Аляб’єва. У неї 22 очки та 10 підбирань. Наступного дня підопічні Олени Жержерунової знову виявилися сильніше — 89:73, і знову найбільшу кількість балів для господарок вибила капітан, цього разу у неї — 24 пункти. Свої наступні матчі «Мелітополь ДЮСШ» зіграє 18 — 19 грудня проти «ХАІ ЗБІРНОЇ ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ – 2». «Козачка» ж зустрінеться з харківським «Інваспортом», 4 та 5 грудня.