circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

Відновлено сполучення Молочного лиману із Азовським морем

31.08.2018, 09:33

text
Поділитися:

Завдяки спільним зусиллям керівництва облдержадміністрації та ТОВ СП «Нібулон» сьогодні завершено розчищення промоїни, що з’єднує Молочний лиман з Азовським морем. Керівник компанії Олексій Вадатурський оперативно відгукнувся на прохання очільника регіону вирішити проблему. С сусідньої Миколаївської області був доставлений земснаряд, який розчищав промоїну. Перевірити, як мальок піленгаса виходить у води Азовського моря, приїхали народний депутат України Сергій Валентиров, Кирилівський селищний голова Іван Малєєв, директор Приазовського національного природного парку Дмитро Воловик та представники громадських організацій, повідомляє Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДА.

– Сьогоднішня подія є знаменною. Багато зусиль було докладено для того, щоб промоїна все ж таки була розчищена у потрібний час. Важливо, що крім обласної влади та підприємців допомогу надавали небайдужі місцеві жителі, рибалки та волонтери. Наразі Міністром екології України Остапом Семераком вже в цьому році закладено 36 млн. грн. на стаціонарні гідротехнічні споруди, які будуть з обох боків захищати промоїну від східних вітрів, – повідомив Сергій Валентиров.

Через сильну спеку та відсутність водообміну стан території Молочного лиману постійно погіршувався. Відсутність водообміну призвела до збільшення солоності від 60 до 80 проміле, що є неприйнятним для існування водних біоресурсів. За даними фахівців Національного парку «Приазовський», у певних місцях Молочного лиману солоність досягла 90 проміле. Тож, незважаючи на те, що порятунок лиману не належить до сфери відповідальності облдержадміністрації, керівництво звернулося до ТОВ СП «Нібулон» з проханням надати днопоглиблювальну техніку та виконати роботи з відновлення водного сполучення між Азовським морем та Молочним лиманом.

З 18 серпня у Кирилівці цілодобово працював земснаряд компанії, який розчистив понад 700 метрів промоїни.

За підрахунками працівників Приазовського національного природного парку, наразі з Молочного лиману має вийти дві тисячі тонн малька піленгаса. Крім цього, у теплих водах лиману є багато різновидностей кефалевих.

– Так сталося історично, що саме Молочний лиман є природним місцем нересту піленгаса. У таку спекотну погоду ми двічі на день вимірювали солоність води, і коли вже ситуація стала критична, постала нагальна проблема у розчистці промоїни, дякувати, на допомогу прийшли представники фірми «Нібулон», які за сприяння обласної влади у такий короткий час змогли завершити роботи і риба ціла та неушкоджена вийде у води Азовського моря, – зазначив Дмитро Воловик.

Слід додати, що Департаментом екології та природних ресурсів облдержадміністрації в системі «Прозорро» тричі проводилися відкриті торги. За результатами третіх торгів, після оскарження переможця, рішенням Антимонопольного комітету України зобов’язано Департамент екології та природних ресурсів Запорізької обласної державної адміністрації визначити переможцем товариство з обмеженою відповідальністю «Гарнет ІНК» (м. Одеса), яке наразі вже розпочало днопоглиблювальні роботи.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: