circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

Відтепер українці отримуватимуть ID-паспорти

03.04.2018, 20:15

text
Поділитися:

Замість книжки – картка. З цієї весни усі українці будуть отримувати паспорт лише у вигляді айді-карток. Таку постанову ухвалив Кабмін. Пластиковий документ практично неможливо підробити. Оскільки він краще захищений.

Документ, що підтверджує особу та громадянство його власника. За 26 років усі ми звикли до простої синьої книжки, але відтепер замість цього паспорту будуть нові електронні айді-картки. Видаватимуть їх усім обов’язково, а не за бажанням. Що потрібно, аби змінити старий паспорт на новий, ми вирішили спитати у фахівців.  

Аби отримати новий паспорт спочатку потрібно звернутися до територіального підрозділу міграційної служби за місцем реєстрації. Набір необхідних документів залежить від причин зміни паспорту. Це може бути нове прізвище, втрата документа або його пошкодження. Інформація на айді-картках прописана двома мовами. Це українська та англійська. А ще на електронних картках будуть паролі — це один із способів захисту персональних даних.

Вартість документа залежить від його терміновості. Звичайний ви отримаєте за двадцять днів з моменту фотографування, а терміновий — за десять. Ціна нового паспорта становитиме від 279 до 366 гривень.

Наразі в області вже отримали нові паспорти більше п’ятдесяти тисяч запоріжців. Ті ж у кого залишились старі паспорти, можуть і надалі ними користуватись, якщо вони ще придатні для цього. Але найближчим часом вже ж таки перейти на нові документи доведеться всім. У міграційній службі кажуть, айди-картки мають чимало переваг.

Втім, наразі не всі адміністративні установи оснащені необхідними обладнанням для зчитування інформації з картки. Тож, якщо у Вас запитають місце проживання із собою потрібно буде носити спеціальний папірець із пропискою. Втім остаточний перехід на електронні паспорти буде лише через 5 років. Термін дії нового документу 10 років з моменту видачі.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: