circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

Вихованцям дитбудинку «Сонечно» передали солодкі подарунки

20.12.2018, 10:03

text
Поділитися:

Голова облдержадміністрації Костянтин Бриль привітав вихованців Запорізького обласного спеціалізованого будинку дитини «Сонечко» з нагоди Дня Святого Миколая.

– Сьогодні чудове свято. І мені дуже приємно бачити таких яскравих сонечок, оченята яких щиро чекають на Миколая. Тож сьогодні кожен із вас отримає подарунок та святковий настрій. Окремо хочу вклонитися всім працівникам закладу, адже ви даєте цим діткам те тепло, якого їм іноді дуже не вистачає. Дякую вам і бажаю, щоб у ваших родинах також обов’язково побував Миколай, – зазначив голова облдержадміністрації Костянтин Бриль.

Під час заходу гості вручили вихованцям закладу солодкі подарунки. У свою чергу діти підготували святкові виступи – вірші, пісні, танці, інтерактивні ігри. Найбільше присутнім запам’ятався сюрприз «Подарунки в чобітку».

Як повідомила головний лікар закладу Олена Лебедєва, КУ «Запорізький обласний спеціалізований будинок дитини «Сонечко» ЗОР функціонує з 1980 року. Він відноситься до закладів охорони здоров’я та є спеціалізованим будинком дитини психоневрологічного профілю, призначеного для медико-соціальної реабілітації дітей, які опинилися в складних життєвих обставинах, дітей із кризових сімей соціального ризику та дітей-сиріт, дітей позбавлених батьківського піклування, віком від народження до семи років.

Будинок дитини розташований у двох двоповерхових будівлях ДДЗ на площі 4 тис.м2 з прилеглою озелененою територією площею 2 га. Заклад розрахований на 280 ліжок, у своєму підрозділі має 19 груп, із них: дві спеціалізовані групи цілодобового перебування для паліативно хворих дітей віком до семи років (на 24 ліжка); дві спеціалізовані групи цілодобового перебування дітей з вадами фізичного та розумового розвитку; спеціалізована група цілодобового перебування для хворих та ВІЛ-інфікованих дітей та для дітей – носіїв антигенів вірусних гепатитів віком; вісім груп цілодобового перебування раннього медико-педагогічного втручання віком від двох місяців до чотирьох років; дві групи цілодобового перебування медико-соціальної реабілітації та дошкільної інклюзивної корекції для дітей віком від чотирьох до семи років санаторного типу; дві групи денного перебування медико-соціальної реабілітації з дошкільною інклюзивною педагогічною корекцією для дітей з інвалідністю або ризиком виникнення інвалідності з послугою раннього втручання віком до семи років, а також приймально-карантинне відділення та соматичний ізолятор.

Тут функціонують маніпуляційний кабінет, кабінет профілактичних щеплень, два фізіотерапевтичних кабінети, зала з лікувальної фізкультури і масажу, кабінети для реабілітації – дві монтесорі кімнати, дві сенсорні кімнати, два кабінети для індивідуальних занять, кабінет УЗІ-діагностики, діагностична лабораторія, музичні зали, літній плескальний басейн, два харчоблоки, дві пральні, автотранспорт.

На сьогодні в будинку дитини «Сонечко» перебуває 245 дітей, з них 57 дітей з інвалідністю.

За даними Департаменту охорони здоров’я ОДА, відповідно до національної стратегії реформування системи інституційного догляду та виховання дітей на 2017-2026 роки, схваленої розпорядженням Кабінету Міністрів України, на базі будинку дитини «Сонечко» планується створення Центру медичної реабілітації та паліативної допомоги дітям з послугою раннього втручання, де родини із Запорізької області, які мають дітей з інвалідністю та невиліковними хворобами, в атмосфері турботи та уваги отримають медичні, педагогічні, психологічні, соціальні послуги та духовну підтримку.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: