circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

Влада шукає шляхи розрахунку по боргам між ЗТМК та «Запоріжжяобленерго»

02.02.2018, 12:27

text
Поділитися:

Стан заборгованості за спожиту електричну енергію та надійність електрозабезпечення ТОВ «Запорізький титано-магнієвий комбінат» розглянуто під час наради, яку провів заступник голови облдержадміністрації Олександр Бабанін за участю представників інспекції Держенергонагляду в Запорізькій області, ПАТ «Запоріжжяобленерго» та ТОВ «Запорізький титано-магнієвий комбінат».

Заборгованість ТОВ «Запорізький титано-магнієвий комбінат» перед ПАТ «Запоріжжяобленерго» за спожиту електричну енергію за станом на 30.01.2018 складає 591 620,824 тис. грн., яка накопичилася за минулі періоди з 2010 по 2016 рік. На цей час електроустановки ТОВ «ЗТМК» частково відключені. Відключення підприємства з центрів живлення неможливе через наявність екологічної броні (33,4 МВт) та субспоживачів (15 підприємств). Жодних договорів реструктуризації існуючої заборгованості ТОВ «Запорізький титано-магнієвий комбінат» з ПАТ «Запоріжжяобленерго» не укладено.

Учасники наради також обговорили питання щодо складного фінансово-економічного становища ПАТ «Запоріжжяобленерго». Наразі на рахунках товариства відсутні кошти для здійснення господарської діяльності, а заборгованість з виплати заробітної плати працівникам становить 173 млн. грн. Така ситуація на підприємстві пояснюється встановленням Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, протягом останніх трьох років нульового алгоритму відрахування коштів на поточні рахунки товариства у зв’язку з наявністю заборгованості товариства перед ДП «Енергоринок», яка на цей час сягає 1,376 млрд. грн.

За результатами наради керівництву ТОВ «Запорізький титано-магнієвий комбінат» рекомендовано у найкоротший термін визначити конкретні заходи щодо ліквідації існуючої заборгованості за спожиту електричну енергію та недопущення її накопичення в майбутньому, а також спільно з ПАТ «Запоріжжяобленерго» опрацювати питання укладення графіків її реструктуризації.

Крім цього, з метою недопущення повного зупинення фінансово-господарської діяльності ПАТ «Запоріжжяобленерго» та колапсу системи енергозабезпечення Запорізької області облдержадміністрація направить звернення до Кабінету Міністрів України з проханням доручити ДП «Енергоринок» кардинально переглянути діючі умови реструктуризації заборгованості ПАТ «Запоріжжяобленерго» за придбану електроенергію минулих років з прийнятним для товариства борговим навантаженням не більше 3,5 млн. грн. на місяць щонайменше на найближчі три роки.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: