circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

Влада Запорізької області тримає на контролі ситуацію з боргами на ПАТ «Запоріжжяобленерго»

04.10.2017, 09:57

text
Поділитися:

Стан погашення заборгованості із заробітної плати, пенсій, стипендій та інших соціальних виплат розглянуто під час засідання обласної комісії, яке провела заступник директора Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Ірина Разуваєва. У заході також взяли участь керівники територій, підприємств-боржників, представники відділення Національної служби посередництва і примирення в Запорізькій області, повідомляє Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДА.

За даними органів статистики, загальна сума заборгованості із заробітної плати по області у серпні 2017 року збільшилася на 27,2 млн. грн. або на 53,9% та становить 77,8 млн. грн.

У тому числі борги економічно активних підприємств за серпень зросли на 27,3 млн. грн. або на 74,2 % і досягли 64 млн. грн.

Насамперед це обумовлено суттєвим збільшенням заборгованості у 22 структурних підрозділах ВАТ «Запоріжжяобленерго».

Загальна динаміка погашення боргів із заробітної плати в області продовжує визначатися ситуацією на 48 підприємствах державного сектору економіки, де накопичено боргів 57,6 млн. грн., що становить 74,1% від загальної суми заборгованості в області.

Також у серпні продовжувала зростати заборгованість на ДП «Запорізький облавтодор», де у 13 структурних підрозділах борги із заробітної плати збільшилися з 4,9 млн. грн. до 5,3 млн. грн., на ДП «ДПІ «Запоріжцивільпроект» – із 3,8 млн. грн. до 3,9 млн. грн. тощо.

На підприємства приватної форми власності припадає 19,3 млн. грн. боргів або 24,8%, комунальної власності – 0,9 млн. грн. або 1,1% від загальної суми.

Заборгованість підприємств комунальної форми власності за серпень порівняно із липнем 2017 року збільшилась на 703,4 тис. грн. – майже в п’ять разів. Це пов’язано з виникненням заборгованості у двох структурних підрозділах КП «Облводоканал» у сумі 639 тис. грн.

При цьому заборгованість із виплати заробітної плати працівникам бюджетної сфери відсутня.

За підсумками засідання комісією вирішено рекомендувати головам райдержадміністрацій, міським головам міст обласного значення, головам об’єднаних територіальних громад тримати на особистому контролі стан виплати заробітної плати на підприємствах комунальної форми власності, в установах та організаціях бюджетної сфери, вживати заходів щодо недопущення виникнення боргів, контролювати стан виконання графіків погашення заборгованості із заробітної плати на приватних підприємствах, розташованих на відповідних територіях, ініціювати складання графіків погашення заборгованості на кожному новому підприємстві-боржнику, а також тримати на контролі питання стану погашення заборгованості із виплати заробітної плати у структурних підрозділах ПАТ «Запоріжжяобленерго».

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: