circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

Влада Запорізької області закликала громади із розумінням ставитися до учасників АТО

29.03.2018, 13:17

text
Поділитися:

Під керівництвом голови облдержадміністрації Костянтина Бриля відбулася зустріч голів райдержадміністрацій, керівників об’єднаних територіальних громад та ветеранів антитерористичної операції з приводу виділення земельних ділянок для ведення особистого селянського господарства учасникам АТО, повідомляє Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДА.

Як зазначив Костянтин Бриль, спільно з Держгеокадастром проблемне питання в Запорізькому регіоні було зрушено з мертвої точки. Проте певні суперечки виникають і досі. Зокрема, вони стосуються постанови 413, певних програм та документів. У більшості випадків уже створені та відпрацьовані алгоритми розв’язання проблемних ситуацій. Та нині виникло чимало питань, пов’язаних з тим, що з першого лютого Кабмін передав повноваження щодо розпорядження землями поза межами населених пунктів у сферу діяльності депутатів ОТГ.

– Це питання давно потребувало подібного вирішення, адже прибуток від оренди землі мають отримувати бюджети громад. Проте одночасно з правами ОТГ отримали ще й обов’язки. І вони лежать саме в площині забезпечення землею учасників АТО. Вважаю, що до кінця 2018 року в Запорізькій області питання виділення землі захисникам України має бути вирішене, – підкреслив голова облдержадміністрації Костянтин Бриль.

У Держгеокадастрі наголошують: навіть виділені та опрацьовані в документальному плані земельні ділянки мають бути погоджені депутатами об’єднаних територіальних громад. Проте на сесіях виявляється, що громада не готова віддавати землю людям. А якщо й готова, то тільки жителям своїх територій. Тим часом чимало учасників АТО проживають у великих містах, таких як Запоріжжя чи Енергодар. Тож, оскільки землю для ведення особистого селянського господарства знайти там неможливо, їм пропонують ділянки, що розташовані в сільській місцевості. Тим більше, що моніторинг земель та захід «Урожай» показали наявність таких земельних ділянок.

Зі свого боку учасники АТО нагадують, що в Запорізькій області вже більше 10 тисяч ветеранів бойових дій на Сході України. І за законом вони мають першочергове право на виділення землі. Також ті, хто вже отримав погодження в Держгеокадастрі, готові допомагати своїм побратимам у вирішенні проблемних бюрократичних питань.

Підсумовуючи результати зустрічі, Костянтин Бриль наголосив, що нині учасникам АТО потрібне розуміння жителів громад, яких вони захищали під час військових дій на Сході нашої держави. Тож, підтримавши їх, люди можуть показати своє ставлення до захисників України.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: