circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

Волонтери заявили про необхідність психологічного супроводу ветеранів АТО

03.03.2017, 13:45

text
Поділитися:

У Запорізькому медіа-центрі відбулося засідання «круглого столу», присвячене ставленню суспільства до учасників АТО та проблемам соціально-психологічної адаптації демобілізованих бійців, інформує Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДА.

. Німецький соціолог Альфред Шюц, досліджуючи поведінку солдатів, які пройшли пекло Першої світової війни, виявив феномен «людини, що повернулася додому» та визначив невідворотні зміни у сприйнятті повсякденних речей. Ці висновки підтвердили дослідники «корейського», «в’єтнамського» та «афганського» синдромів. Аналогічні проблеми виникають і в багатьох наших земляків, які повертаються з фронту.

На думку керівника обласного центру допомоги учасникам АТО Олексія Сквордякова, психологічну допомогу воїнам варто надавати одразу після призову, готувати їх до можливих складнощів під час служби, зустрічі зі страшними реаліями війни та поступового повернення до мирного життя.

Заступник директора Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Катерина Кривошей зазначила, що до штату військкоматів доцільно ввести психологів, розповіла про програми адресної допомоги учасникам АТО, які працюють в області, методики психологічної реабілітації, можливості родинного оздоровлення у санаторіях Чорноморського узбережжя та Західної України.

Волонтер Сергій Шаповалов зауважив, що після повернення, коли поруч немає побратимів, ветерани залишаються сам на сам із своїми проблемами. Це часто призводить до виникнення суїцидального стану. Підтримку та турботу знайшли понад 400 запорізьких захисників у реабілітаційному проекті «Коло побратимів», що триває вже другий рік.

До дискусії долучилися депутат міської ради, «кіборг» В’ячеслав Зайцев, волонтер Марія Вільхова, психолог Людмила Волтер, ветеран АТО Володимир Петров, координатор громадської ініціативи «Вільні люди» Дмитро Харков, які обговорили різні аспекти соціально-психологічної адаптації вчорашніх бійців, способи роботи з ними та перспективи на майбутнє.

Учасники засідання дійшли висновку, що держава має сприяти популяризації життєвих історій успіху ветеранів, допомагати їм у відкритті власної справи, налагодити роботу виїзних мобільних груп для надання екстреної психологічної допомоги у віддалених районах. При цьому наші захисники мають реалізовувати себе як активні, самодостатні особистості, що постійно розвиваються та не залишаються осторонь суспільно-політичного життя.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: