circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

Як підвищити престиж робітничих професій

17.02.2021, 17:22

text
Поділитися:

Машинобудівне вище професійне училище одне з найбільших в області. Тут навчається понад тисяча учнів. Ярослав Денисюк опановує професію верстатника широкого профілю. Хлопець вже на третьому курсі. Каже, обрав саме цю спеціальність, бо переконаний, що гарантовано працевлаштується.

Матеріально-технічна база закладу дозволяє готувати першокласних фахівців. Тут є, зокрема, нова лабораторія електротехнічних професій. Встановлений тренажер для відпрацювання роботи машиніста крана, а також стенди для виконання лабораторних робіт електромонтерами. А ще тут знаходиться навчально-практичний центр. Облаштовані нові сучасні верстати. Завдяки такому підходу до освітнього процесу 85% випускників закладу працевлаштовані.

Втім, фахівці наголошують, престиж робітничих професій наразі занепав. Діти переважно прагнуть бути айтішниками та менеджерами з продажу. Але в тренді й технічні спеціальності. Вони високооплачувані. До того ж, великі підприємства потребують таких фахівців.

Аби майбутні випускники шкіл обирали професії, що користуються попитом на ринку праці, в навчальних закладах здійснюється профорієнтаційна робота.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: