circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

Як працюють запорізькі неврологи та які методи використовують для лікування

01.12.2020, 18:05

text
Поділитися:

Рік тому у Людмили Цибаньової почались проблеми із координацією рухів. Без сторонньої допомоги жінка не могла вставати та ходити, а ліва рука почала стискатись у кулак. Після звернення до медиків Людмилі поставили діагноз — хвороба Паркінсона. Нині жінка проходить курс ботулінотерапії та реабілітаційної гімнастики, аби повернути повноцінну роботу тіла.

Зараз поруч із жінкою постійно знаходиться її донька. Натомість лікарі кажуть, така терапія із часом дозволить пацієнтці самостійно обслуговувати себе та жити повноцінним життям, як і раніше. Але, наголошують, якщо ви маєте бодай якісь зміни у координації рухів – звертатись до лікарів, адже вчасна діагностика – це шанс зберегти переважну частину функціонування тіла.

Ще одна пацієнтка, яка потрапила до відділення, — Анна Косинська . У жінки після важкого фізичного навантаження почали боліти ноги та руки, а згодом – відмовили м’язи шиї.

Медики зазначають, подібне – не рідкість, адже щоденна важка робота може суттєво ослабити організм. І наступного разу він просто не витримає перевтому. Однак, якщо звернути увагу вчасно, такі випадки швидко лікуються і без побічних проявів. Крім цього, у відділенні допомагають пацієнтам із розсіяним склерозом, синдромом вегетативної дисфункції й епілепсії. На жаль, це хронічні захворювання і їх неможливо вилікувати. Але цілком реально купірувати симптоми терапією та реабілітацією, і тим самим – повернути людину до звичного життя.

У світі сотні мільйонів людей страждають від неврологічних порушень. Тож вчасна діагностика дозволить не згаяти час і зменшити ризик втратити можливість повноцінно рухатись. Крім цього, фахівці закликають не займатись самолікуванням, а одразу йти на консультацію до спеціалістів.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: