circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

Як протидіяти цькуванню дітей у школах з’ясовували у Запоріжжі

02.10.2018, 20:41

text
Поділитися:

Дві третини українських школярів страждали від цькування. Лише 4% наважилися розповісти про це вчителям. Це результати минулорічного опитування від ЮНІСЕФ. Такі показники, зазначають експерти, свідчать не лише про низьку довіру між педагогами та учнями, а й про те, що у школі фізично та морально страждає майже кожна друга дитина.

Мовчання лише все погіршує, розповідає Аліса. Нині вже студентка, у школі вона постійно зазнавала цькування від однолітків. Згадує – принижували, бо в класі була новенькою. Педагоги проблему не помічали, сказати про неї дівчина не наважувалася і батькам. Досі Аліса намагається подолати травми після невдалого шкільного життя.

Психологи зазначають: про булінг треба говорити неодмінно. Адже агресія, приниження та погрози, яких зазнає дитина, впливає не лише на навчання та здоров’я, а й позначається на майбутньому. У найгірших випадках підлітки просто не витримують знущань. Свого часу не витримувала й Аліса.

Систему запобігання шкільному цькуванню Міносвіти почало розробляти 2 роки тому. Сьогодні, 2 жовтня, Верховна Рада прийняла у першому читанні закон, який визначає поняття булінгу і встановлює адміністративну відповідальність за нього. Боротися проти цькування намагаються самі навчальні заклади. Наприклад, у 49-й школі для педагогів та учнів влаштовують спецкурси. Для цього тут є тренінговий кабінет. Школярі впевнені – такі заняття потрібні. Маргарита цікавиться темою запобігання шкільному булінгу. Своїми знаннями дівчина готова ділитися з однолітками.

Протидіяти цькуванню навчають і майбутніх педагогів. В національному університеті проводять не лише курси, а й створюють власні проекти щодо попередження булінгу. Фахівці з усього світу пропонують власні шляхи для подолання проблеми. Масову кампанію проти цькування організував тренер та проповідник, що народився без ніг та рук. На думку мецената, боротьба з булінгом має вирішуватися на державному рівні. Зараз Кабінет Міністрів України розробляє план протидії шкільному екстремізму. У планах — тренінги для вчителів і навчання дітей толерантності за допомогою підручників.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: