circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

Як стати відповідальним власником тварини, розповіли запоріжцям

24.09.2018, 22:05

text
Поділитися:

Ми завжди відповідаємо за тих, кого приручили. Але у випадку України, та Запоріжжя зокрема, клички та дані приручених улюбленців зазвичай відомі лише їхнім господарям -- механізм реєстрації тварин в документах прописаний, проте алгоритм контролю над цим як такий відсутній. Електронні чіпи з інформацією про власників теж мають окремі собаки та коти.

Сидіти!”, “Лежати!”, “До мене!”, “Дай лапу!” -- німецька вівчарка з кличкою Літо команди знає на відмінно. Власник Михайло взяв її щеням 2,5 роки тому. З тих пір пара нерозлучна. Гуляти виходять двічі на день. І кожного разу пошук місця вигулу перетворюється на квест. Спеціально облаштованих місць для вигулу котів та собак у Запоріжжі дійсно немає, втім власникам тварин варто пам’ятати, де не можна вигулювати улюбленців. Список місць чітко окреслений правилами благоустрою, ухваленими у 2011-му році.

Суворо забороняється вигулювати собак на дитячих майданчиках, на територіях закладів охорони здоров’я, освіти та спорту. Власники домашніх тварин зобов’язані не допускати забруднення тваринами територій об’єктів благоустрою, прибирати екскременти своїх тварин в усіх випадках.

Парк відпочинку “Дубовий гай” згідно з цими правилами для собак має бути недосяжним, втім в реальності все інакше. Минулого року керівництво намагалося врегулювати цей момент, залучивши охоронну службу. Але послуга вийшла надто дорогою — протягом двох місяців витратили близько 70-ти тисяч гривень. До того ж, застороги охоронців були здебільшого в усній формі.

Керівництво парку планує наступного року змінити ситуацію, встановивши за периметром паркан. На входах пильнуватимуть охоронці. Зазначають, собаки, які гуляють парком, нерідко становлять загрозу місцевій живності, зокрема пернатим.

Ось такі вимоги щодо аксесуарів вигулу прописані у міських Правилах утримання собак і котів.

Виводити собак до місць та зон їх вигулу лише у наморднику (крім собак дрібних порід та їх метисів) та на повідку з прикріпленими до нашийника ідентифікуючими позначками, маючи при собі засоби для прибирання екскрементів тварини. Забезпечити умови недопущення втечі тварини та нападу її на людей та інших тварин

За порушення Правил передбачена відповідальність.

Втім таких прецедентів наразі не було, додають правоохоронці. Обмежуються усними попередженнями. Михайло — відповідальний господар. На прогулянку бере всі необхідні атрибути.

Зони, де собаки можуть вільно бавитися і тренуватися, називаються Dog-парками. У Львові, наприклад, таких два — у парку Франка та на вулиці Стрийській. Територія тут огороджена, тож власники не турбуються, що собака втече. Діють такі парки й в Ізраїлі, Новій Зеландії та Америці.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: