circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

Як у Запоріжжі відзначили День місцевого самоврядування

07.12.2020, 18:16

text
Поділитися:

Це Вознесенівська райадміністрація. Саме тут працюють над питаннями розвитку району та вирішують усі проблеми, які виникають у його жителів. Така адмінбудівля є у кожному районі Запоріжжя. Щодня досвідчені фахівці роблять усе, аби городянам було комфортно у рідному місті. Однак визначення “самоврядування” стосується не тільки райадміністрацій. Але і сільських, селищних, районних, міських та обласних рад. На думку експертів, саме 2020-й рік став ключовим для усіх цих осередків влади. Адже вперше місцеві вибори відбулися на новій адміністративно-територіальній основі. А саме — у 5-ти нових районах і новоутворених територіальних громадах. Також зміни очікуються й у фінансових відносинах між громадами та державою.

Крім того, 6-го грудня набув чинності Закон про реорганізацію громад та районів. Його відсутність гальмувала початок роботи органів місцевого самоврядування в новоутворених адміністративних одиницях. Зараз же зʼявилась можливість повноцінно функціонувати новообраним органам місцевого самоврядування.

На важливості реформи для територій наголошують і самі представники об’єднаних громад. Хоча і зазначають, попереду ще багато роботи над доопрацюванням законодавчої бази та інших спірних моментів, які виникають під час роботи на місцях.

На визначній ролі місцевого самоврядування у сучасному світі наголошують і політексперти. Зазначають, саме від дій влади на конкретній території залежатиме її розвиток та створення комфортних умов для населення.

До того ж, передача повноважень на місця є гарним стимулом для конкуренції між територіями, зазначають експерти.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: