circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

Єдина в Україні мобільна лабораторія здійснила перші дослідження повітря у місті

10.01.2020, 19:11

text
Поділитися:

Контроль на колесах. У Запоріжжі розпочала роботу мобільна лабораторія моніторингу довкілля. Протягом доби спеціалісти здійснили 56 досліджень атмосферного повітря на території житлової забудови та перевірили гама-фон.

Такої мобільної лабораторії, зазначають фахівці, немає більше ніде в Україні. Практично рік знадобився, щоб зібрати обладнання та налаштувати його. Вартість лабораторії -- близько 12-ти мільйонів гривень. Тепер дослідження можна виконувати найсучаснішим методом .

Відбір проб повітря виконується через прилади з відкритих дверей автомобіля. А все унікальне обладнання знаходиться всередині лабораторії. На датчиках — показники з концентрації діоксидів сірки, азоту та вуглецю, озон, формальдегід та багато іншого. Гама-фон вимірює пристрій Георат, всі дані -- на мапі. Дослідження здійснюються в цілодобовому режимі. За планом є кілька виїздів вдень та вночі.
Сподіваються, в подальшому дані досліджень мобільної лабораторії можна буде використовувати при ухваленні рішень щодо стану довкілля.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: