circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

Європейський інвестиційний банк надасть Запоріжжю кредит на термомодернізацію

02.10.2017, 09:27

text
Поділитися:

Міська влада Запоріжжя активно працює над залученням позабюджетних коштів для реалізації інвестиційних проектів в різних сферах міського господарства. Триває активний діалог з Європейським банком реконструкції та розвитку, Європейським інвестиційним банком та іншими міжнародними фінансовими інститутами, повідомляє прес-служба мерії.

Кредити на вигідних умовах потрібні багатьом українським містам для реалізації проектів в житлово-комунальному господарстві, сфері громадського транспорту. Це ті проекти, які важливі для міст, але для них сьогодні недостатньо коштів місцевих бюджетів розвитку.

Свою позицію з цього питання неодноразово висловлював міський голова Володимир Буряк.
– Чи повинні ми працювати з міжнародними фінансовими інститутами для залучення кредитних коштів? Упевнений, що повинні. Отримавши кошти на пільгових умовах, ми реалізуємо важливий для міста проект, наприклад в сфері енергозбереження. Це можна буде зробити не чекаючи, коли в міському бюджеті з’являться необхідні вільні кошти. Після цього кредит можна буде повернути за рахунок досягнутої економії, – зазначав Володимир Буряк.

Відзначимо, сьогодні саме європейські банки можуть надати українським містам кредити на пільгових умовах і на тривалий термін. На жаль, українські банки зараз такими можливостями розташовують.

Запоріжжя вже бере участь в проекті Європейського інвестиційного банку (ЄІБ), який готовий надати кредитні кошти на закупівлю автобусів, трамваїв, тролейбусів. У 2018 року місто розраховує придбати за рахунок цього кредиту 55 великих автобусів та 10 електробусів.

Тепер Запоріжжя стало учасником ще одного проекту, який Україна реалізує спільно з ЄІБ. На цей раз в житлово-комунальному господарстві. Банк готовий вкласти близько 500 мільйонів євро в проекти в сферах централізованого теплопостачання, водопостачання, термомодернізації будівель і так далі. З різних регіонів України надійшли сотні проектів, наданих українськими містами.

За інформацією Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, в результаті оціночними групами з українських і закордонних експертів було відібрано 22 проекти. Одним з переможців став запорізький проект термомодернізації 60 бюджетних будівель. Його вартість близько 16,7 мільйонів євро. Термін погашення кредиту становить 22 роки, з пільговим періодом в п’ять років.

Відзначимо, серед відібраних об’єктів 53 будівлі сфери освіти, 7 – охорони здоров’я. Енергетичні аудити і попередні техніко-економічні обґрунтування по цих об’єктах вже проведені.
– Виконана величезна робота. Знадобилося багато переговорів, консультацій, як в міністерствах, так і з представниками потенційних інвесторів. Однак сьогодні можна сказати, що перший результат досягнутий. Наступний етап – практична реалізація проекту, – зазначив міський голова Володимир Буряк.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: