circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

Юні виконавці змагалися на фестивалі «Ой у лузі червона калина»

03.05.2019, 13:29

text
Поділитися:

У Запоріжжі відбувся Всеукраїнський молодіжний фестиваль музики та етнічного мистецтва «Ой у лузі червона калина». Організатором заходу стала громадська організація «Всеукраїнська спілка молодіжних громадських організацій «Всеукраїнська спілка волонтерів» за підтримки Міністерства молоді та спорту України.

Головною метою фестивалю є підтримка талановитих й обдарованих дітей та молоді, розвитку їх творчих здібностей, збереження духовних цінностей, утвердження принципів культурного плюралізму, розвитку традиційного народного та сучасного мистецтв, популяризація етнічних і культурних традицій регіонів України. Фестиваль відкритий для професійних та аматорських мистецьких колективів, окремих виконавців за різними напрямками (народна пісня, військова пісня, етнічні традиції) та жанрами мистецтва (вокал, інструментальна музика тощо).

Як повідомили у Департаменті культури, туризму, національностей та релігій облдержадміністрації, учасниками фестивалю стали діти та молодь віком від восьми до 25 років, вихованці музичних шкіл та вокальні колективи з 14 регіонів України. Загалом на сцену фестивалю вийшли понад 500 учасників.

У їх виступах перепліталися автентичні твори та твори української класики, військові пісні, поряд з якими потужно звучали молодіжні музичні форми вокально-інструментальних ансамблів, сучасних хореографічних композицій та поетичних творів. Глядачі оцінили майстерність переможців фестивалю, зокрема, у категорії «вокал»: Олександра Щербака (номер «Барви рідної землі»), Карини Жукової (номер «Україночка»), Миколи Горбатюка (номер «Молитва за Україну»), Софії Худик (номер «Мир над Україною»); у категорії «інструментальна музика»: Артема Хмарського (варіації на тему української народної пісні «Цвіте терен» в обробці Г. Шатківської), Альони Косарєвої (варіації на тему української народної пісні «Взяв би я бандуру» в обробці М. Різоля), Тараса Даниленка (українська народна пісня в обробці А. Коробейнікова «Ой, піду я до млина»); у категорії «читці»: Єви Хлебнікової («Моя Україна»), Вероніки Півоварової («Два білих крила»); у категорії «етнічне мистецтво»: колективів «Little dancers» («Україночка»), «Калинка» («Весняночка»), «Дружба» («Волинські Переступи»).

У подальшому переможці та лауреати фестивалю здійснять тур по східних та південних областях України, а гідним підсумком програми стане їх участь у святкуванні Дня молоді в місті Запоріжжя.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: