circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

З 1 листопада до роботи в запорізьких будинках приступлять керуючі компанії

23.10.2017, 14:29

text
Поділитися:

Сьогодні в Запоріжжі в «Агентстві регіональних ініціатив» пройшло засідання круглого столу: «Керуючі компанії на ринку ЖКГ: які зміни чекають запорожців. Спектр послуг і тарифи для населення». В обговоренні взяли участь представники міської влади, депутатського корпусу та керівники компаній, які будуть обслуговувати житловий фонд Запоріжжя. Основне питання дискусії – як зміниться ситуація на ринку послуг ЖКГ в зв’язку з приходом керуючих компаній, повідомляє прес-служба мерії.

З 1 листопада обслуговувати майже три тисячі запорізьких багатоповерхівок, які не визначились з формою власності, будуть компанії «Мрія», «Місто для людей», а також КП «Запоріжремсервіс». Демонополізація ринку послуг ЖКГ – один з головних принципів реформи, яка впроваджується державою в цій сфері протягом останніх років. Як зазначив в ході заходу заступник міського голови Запоріжжя Олексій Бородай, за законом міська влада була зобов’язана провести конкурс і передати будинки на обслуговування керуючим компаніям.

– Конкурс пройшов. Ціна за управління прийнята. З 1 листопада керуючі компанії починають працювати за тією ціною за послугу, з якою вони перемогли на конкурсі. Ми побачили, що по деяких будинках є перекоси по тарифу. Протокольним дорученням депутатської комісії з питань життєзабезпечення було доручено виявити ті недоліки, які привели до необ’єктивного формування ціни за послугу. Міська влада поставила чітке завдання: проговорити складову тарифу і ціну за послугу з мешканцями кожного будинку окремо, дати людям можливість визначити ту кількість послуг, яку вони вважають за необхідну. Керуючі компанії повинні вести діалог з населенням, мешканці повинні чітко розуміти, за що вони платять, – зазначив Олексій Бородай.

За словами Олексія Бородая, з 1 листопада на кожному будинку має з’явитися оголошення про те, коли представники керуючої компанії проведуть зустріч з мешканцями. А на депутатську комісію із життєзабезпечення мають бути надані графіки зустрічей. Також керуючі компанії на своїх інтернет-сайтах повинні розмістити інформацію про надані послуги і тарифи на них по кожному будинку.

Якщо мешканців не влаштовує тариф за утримання будинку, то вони можуть відмовитися від деяких послуг та укласти з керуючою компанією договір тільки на ті, які вважатимуть необхідними. Також мешканці будинку можуть організовано відмовитися від послуг керуючої компанії, знайти іншу й укласти договір з нею або створити ОСББ.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: