circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

З 1 жовтня запоріжці не зможуть розраховуватися монетами в 25 копійок та старими банкнотами

03.09.2020, 11:10

text
Поділитися:

З 1 жовтня 2020 року монети номіналом 25 копійок перестануть бути платіжним засобом та будуть вилучені з обігу. Тобто ними не можна буде розраховуватися за товари чи послуги. Окремо НБУ планує вилучати банкноти старих зразків, що були введені в обіг до 2003 року. Вони перестануть бути платіжним засобом в Україні та будуть вилучені з обігу з 01 жовтня 2020 року.

Громадяни зможуть без обмежень та безкоштовно обміняти застарілі монети і банкноти упродовж наступних трьох років. Так, упродовж першого року з дати вилучення їх з обігу – до 30 вересня 2021 року включно – в усіх відділеннях українських банків. Упродовж трьох років з дати вилучення їх з обігу – до 30 вересня 2023 року включно – у Національному банку та уповноважених банках (Ощадбанк, ПриватБанк, Райффайзенбанк Аваль, ПУМБ).

Також з 1 жовтня 2020 року Національний банк активніше вилучатиме з обігу паперові банкноти номіналом 1 і 2 гривні та монет 1 гривня 1996 року золотистого кольору. Однак, на відміну від 25 копійок та старих банкнот, введених у обіг до 2003 року, вони поки що залишаться у готівковому обігу. Їх не потрібно спеціально обмінювати, ними можна продовжувати розраховуватися. Але ті банкноти і монети, що потраплятимуть у банки, не повертатимуться. Натомість вони замінюватимуться відповідними номіналами обігових монет зразка 2018 року сріблястого кольору.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: