circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

З 23 вересня Україна перейде до «жовтої» зони

21.09.2021, 13:23

text
Поділитися:

Засідання Державної комісії пройшло під головуванням Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля. До обговорення ситуації з поширенням COVID-19 на території України долучився голова Запорізької ОДА Олександр Старух, його заступники та керівники профільних структурних підрозділів облдержадміністрації.

Відкриваючи засідання комісії, Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль зауважив, що показники захворюваності стрімко зростають щотижня.

По всіх показниках в Україні фіксується «жовтий» рівень епіднебезпеки. Далі від того, як розвиватиметься ситуація в кожній області, прийматимуться рішення про перехід до «помаранчевої» та «червоної» зони. Адаптивний карантин в цьому році буде пом’якшений у зв’язку з вакцинальною кампанією, – зауважив у своєму виступі Денис Шмигаль.

Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко зауважив, що в той час, коли країни Північної та Південної Європи стабілізували ріст захворювання, в Україні показники досі зростають. На сьогодні резервів медичної системи вистачає, але тільки при раціональному підході та дотриманні всіх протиепідемічних заходів, щоб знизити кількість хворих і рівень їх госпіталізації. На сьогодні показник виявлення нових випадків COVID-19 – 145 осіб на 100 тисяч населення. Реанімаційні ліжка зайняті на 33%, а ліжка з киснем на 29%.

Ми дали більш ніж достатньо часу для підготовки регіонів до адаптивного карантину, бізнесу до оновлених обмежень, проведення вакцинації тих установ та підприємств, робота яких залежатиме в карантин від наявності вакцинації. Ми також створили рівні умови для тих, хто має одну та дві дози препарату, – наголосив Віктор Ляшко.

Очільник МОЗ України підкреслив, що COVID-19 – це пандемія не вакцинованих. Так, 98,1 % пацієнтів в лікарнях не мають щеплень проти ковіду. Тому в усіх регіонах України необхідно активізувати кампанію з імунізації, збільшувати кількість пунктів щеплень. Особливу увагу слід приділити щепленню освітян. Так, МОЗ рекомендує розміщувати пункти вакцинації безпосередньо у навчальних закладах.

За підсумками засідання Державної комісії ТЕБ і НС вирішено встановити з 00 год 00 хвилин 23 вересня «жовтий» рівень епідемічної небезпеки на території всіх областей України.

Ми не хочемо локдауну, а прагнемо,, щоб бізнес працював. Як казав Президент, економіка має працювати. Однак, не потрібно додавати роботи медикам. Навпаки, варто їх підтримати та пройти щеплення, – зазначив Прем’єр-міністр України.

Очільник Уряду окремо наголосив, що за рішенням Уряду після введення “жовтої” зони в Україні працюватимуть лише ті освітні заклади, де щеплено понад 80% персоналу.

Показники захворюваності серед дітей значно зросли у порівнянні з минулим роком. Тому ми маємо зберегти наших дітей. У нас є час до четверга і не більше. Навчальні заклади, де не має 80% вакцинованих, будуть закриті. Не переведенні в онлайн чи на дистанційну форму. Їх повністю зачинять до того часу, поки колектив не щепиться на 80%, – акцентував Прем’єр-міністр України

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: