circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

З початку року на запорізьких водоймах загинуло 19 відпочивальників

07.08.2018, 14:19

text
Поділитися:

Управління з питань попередження надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Запорізької міської ради попереджає про необхідність дотримання правил безпеки на водних об’єктах.

За статистикою ГУ ДСНС України у Запорізькій області цього року з початку оздоровчого сезону на воді загинуло 19 осіб, з них 2 дітей, врятовано 159 людей, з яких 54 – діти. Вже неодноразово рятувальники попереджали про небезпеку купання, але більшість відпочивальників нехтують застереженнями, що призводить до трагічних наслідків. Часто виною тому є необізнаність та нехтування правилами безпеки.

Дуже важливо відпочивати на пляжах, де є рятувальні станції та пости. Адже результат рятувальної операції залежить від хвилин, та навіть секунд.

Вагоме значення має також температура води. Низька температура води викликає спазм судин шкіри та легень, довготривале скорочення дихальних м’язів, що призводить до гострих порушень дихання та серцевої діяльності, анемії мозку, яка проявляється втратою свідомості, або близьким до цього станом. У практично здорової людини при швидкому входженні у холодну воду може розвинутись холодовий шок, який іноді закінчується смертю. Подібний стан може розвинутися не лише в холодній (нижче 16-17 °С), але й у достатньо теплій воді (22-26°С), коли її температура значно відрізняється від температури тіла, що обумовлено тривалим перебуванням на сонці чи фізичними перевантаженнями.

Серед інших причин, що призводять до утоплення – невміння плавати, втома при тривалих запливах, хворобливий стан, травми при стрибках у воду (особливо у незнайомих місцях), порушення серцевої діяльності при підводному плаванні на глибинах понад 2 м. Майже половина всіх утоплень спричинені вживанням алкоголю.

Чинниками, що посилюють небезпеку при купанні, є значна швидкість течії води, коловороти, підземні джерела, що різко зменшують температуру води в обмеженому просторі, великі хвилі, можливість зіштовхнутись з плаваючими засобами.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: