circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

З травня у Запоріжжі запрацює лінійний прискорювач на базі «ЗРПЦ»

15.04.2021, 18:08

text
Поділитися:

Єдине в області обладнання, що дозволить лікувати понад 600 пацієнтів на рік. У регіональному протипухлинному центрі вже найближчим часом готові приймати хворих. Медики чекають лише дозвільних документів на старт роботи прискорювача. Розповідають: за 3 роки на пустирі звели сучасний центр з обладнанням міжнародного класу.

Техніка дозволить лікувати точково будь-яку пухлину як у дорослих, так і у дітей. Сама процедура опромінення триватиме не більше 3-х хвилин. Найскладніше при цьому правильно зафіксувати пацієнта, адже лазерний промінь повинен в точності до міліметру бути направлений на пухлину.

Загальна вартість будівництва та обладнання — майже 150 мільйонів гривень. Кошти на це спрямували з кількох джерел – з обласного бюджету та міських скарбниць Запоріжжя і Енергодара. Нині розпочато роботу зі встановлення другого прискорювача, адже щорічно в області виявляють до 6-ти тисяч нових онкохворих, переважна частина з яких потребує променевої терапії.

Подібна техніка вже давно працює у Дніпрі та Чернігові. Для Запорізької області це наразі перший прискорювач для онкохворих. Нині весь персонал, який буде працювати у блоку дистанційної променевої терапії, проходить навчання. Це близько трьох десятків спеціалістів. Серед них лікарі діагностики, медичні фізики та медсестри. Вже з травня тут повинні відкрити чергу на променеву терапію, яку пацієнти будуть отримувати безплатно.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: