circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

За два роки у Запоріжжі можуть запустити новий міст

07.11.2019, 20:14

text
Поділитися:

Рух транспорту новими мостами через Дніпро можуть відкрити вже за два роки – після завершення будівництва першої черги. Про це під час робочої поїздки до Запоріжжя повідомив Прем’єр-міністр Олексій Гончарук. Зазначив: аби добувати споруду повністю, необхідно чотири роки та майже 14 мільярдів гривень. По завершенні огляду мостів Олексій Гончарук також поспілкувався із запорізькими бізнесменами.

Будівництво століття – саме так самі запоріжці кажуть про нові мости через Дніпро. Їх почали зводити ще у 2004 році, а от закінчити обіцяли у 2010-му. Вартість тодішнього проекту сягала майже двох мільярдів гривень, згодом вона зросла до 4-х. З того часу споруду збудували частково. Минулого року виявилось, конструкції почали руйнуватись ,тож їх мали перевірити, а проект відправили на коригування.

Начальник Служби автомобільних доріг Запорізької області Андрій Івко пояснює, ставилася задача обстежити стан всіх вже збудованих об’єктів, зробити висновки щодо можливості їх подальшого використання. Було виявлено дефекти, які з’явилися через те, що роботи тривалий час не виконувалися. Всі дефекти відображено у проектній документації, і процедура тендера та вибір підрядника будуть проведені з урахуванням цих дефектів.

Зараз експертиза та коригування проекту вже завершені. Це стало можливим також і завдяки тому, що місто виділило 15 мільйонів гривень на внесення змін до нього. Тож після підготовки документів мають оголосити міжнародний тендер. Аби добувати мости ,повністю необхідно майже чотирнадцять мільярдів гривень. Остаточна сума залежить від підрядника. Дешевше цей об’єкт можливо зробити, якщо оберуть більш технологічного підрядника, який зможе застосувати більш сучасні технології і виконати будівництво більш ефективно.

За два роки планують з’єднати мостовими переходами Правий та Лівий береги із островом. І в такий спосіб відкрити рух до Хортицького району у два боки. Це вирішить одразу кілька транспортних проблем міста. Це дасть можливість закрити переїзд через греблю Дніпрогесу, для того щоб почати капітальний ремонт. В процесі використовуватимуть реверсивний рух.

На будівництво мостових переходів цього року держава виділила 750 мільйонів гривень. Гончарук запевнив, що у бюджеті на 2020-й рік на добудову мостів буде окреме фінансування. Прем’єр міністр України наголосив: у цьому році уряд знайшов 750 мільйонів, і в наступному закладено окремою строчкою на мости ще 500 млн, плюс необхідні кошти будуть надавати за рахунок дорожнього фонду. Гроші на те, щоб добудувати цей об’єкт, буде знайдено. Якість робіт , строки, будуть контролювати жорстко, це об’єкт який знаходиться особисто на контролі голови уряду. Протягом двох років міст має поїхати!

Загалом будівництво мостів планують завершити протягом чотирьох років. Також у рамках робочої поїздки Прем’єр зустрівся із представниками запорізького бізнесу, місцевої влади та підприємцями. До заходу долучився і міський голова Запоріжжя Володимир Буряк. Прем’єр зазначив,що наразі серед пріоритетів центральної влади — забезпечення сприятливих умов для ведення справ. Це дасть поштовх до економічного зміцнення країни в цілому.

Олексій Гончарук каже, влада дійсно вірить у те, що Україна може зростати на 40 і більше відсотків за 5 років. Це все реалістична мета. І для цього потрібно створити рівні правила для всіх – змінити ситуацію для того, щоб хабарництво зникло з державних органів.

Говорили під час зустрічі про найбільш болючі питання, із якими щодня стикаються запорізькі промисловці та аграрії. Зокрема, обговорили і переваги, які відкриє перед бізнесом формування ринку землі. Активне обговорення серед присутніх викликали тонкощі митного законодавства, необхідність підтримки українського бізнесу з боку держави.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: