circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

За результатами операції «Урожай-2018» на Запоріжжі порушені кримінальні провадження

17.09.2018, 10:16

text
Поділитися:

В області триває проведення заходу «Врожай-2018». За попередніми даними місцевих робочих груп заходу, із 2,1 млн. га сільгоспугідь Запорізької області, що підлягали моніторингу, обстежено 1,79 млн. га, в тому числі: державної власності – 251,6 тис. га, колективної власності – 112,6 тис. га, приватної власності – 1,4 млн. га, комунальної власності – 8,4 тис. га, що становить 85,7%. Не обстеженими залишаються 299 тис. га усіх форм власності, повідомляє Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДА.

У ході моніторингу виявлено низку фактів порушень.

Зокрема, під час виїздів до Вільнянського та Оріхівського районів з’ясовано, що КУ «Любомирівський психоневрологічний інтернат» ЗОР (с. Любомирівка Вільнянського району) та КУ «Таврійський будинок інвалідів» ЗОР (с. Таврійське Оріхівського району) фактично втратили земельні ділянки площею 25,87 га та 91,6413 га відповідно, які знаходилися у їх користуванні. Так, КУ «Любомирівський психоневрологічний інтернат» використовував земельну ділянку площею 20 га. У зв’язку з тим, що установою своєчасно не було зареєстровано документально право користування на земельну ділянку, а також прилеглу до неї ділянку орієнтовною площею 40 га, органами Держгеокадастру об’єднано в один масив площею 61,1 га та буде передано в комунальну власність Павлівській ОТГ. Ще одна земельна ділянка площею 5,87 га, що розташована на прилеглій території до установи, також буде передано у власність громади.

Проблемна ситуація склалася у КУ «Таврійський будинок інвалідів». Дві земельні ділянки площею 23,0878 га та 68,5535 га зареєструвало на себе Головне управління Держгеокадастру у Запорізькій області попри те, що керівництво установи надало всю необхідну документацію та неодноразово письмово зверталося до ГУ Держгеокадастру у Запорізькій області з проханням затвердити, відповідно до вимог чинного законодавства, проекти землеустрою щодо відведення земельних ділянок у постійне користування для ведення підсобного сільського господарства. На це були отримані листи від ГУ Держгеокадастру у Запорізькій області про відсутність правових підстав для задоволення клопотання установи про затвердження відповідної землевпорядної документації.

У підсумку КУ «Любомирівський психоневрологічний інтернат» та КУ «Таврійський будинок інвалідів» втрачають земельні ділянки, необхідні для їх функціонування та утримання осіб, які знаходяться під їх опікою. Зменшення площ земельних ділянок у цих закладах соціального захисту призведе до збільшення витрат на їх утримання коштом обласного бюджету.

Тим часом у Мелітопольському районі земельні ділянки загальною площею 2,8 тис. га, що належать ДП «СП «Лазурне», знаходяться у занедбаному стані, не використовуються та поросли чагарниками. Виробничі приміщення підприємства за період їх невикористання почали руйнуватися та знаходяться в аварійному стані. Зруйновані внутрішньогосподарські зрошувальні канали. Райдержадміністрацією направлено листи до Головного управління Держгеокадастру у Запорізькій області, Міністерству аграрної політики та продовольства України та арбітражного керуючого щодо незадовільної діяльності ДП «СП «Лазурне».

Враховуючи це, облдержадміністрацією направлено лист до Міністерства аграрної політики та продовольства України щодо сприяння у вирішенні питання відновлення подальшої діяльності підприємства або його приватизації.

У ході моніторингу на території Василівського району встановлено факти використання земель сільськогосподарського призначення державної власності без документів площею 1363,6374 га; на території Запорізького району – 1483,2496 га земель державної власності.

Стосовно всіх виявлених фактах порушень повідомлено контролюючі та правоохоронні органи. Ця робота триває.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: