circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

За рік у Запоріжжі вилучили з родин 124 дітей, а усиновили – 31

02.03.2021, 10:40

text
Поділитися:

У стінах Запорізької міської ради відбулась колегія з питань діяльності служби (управління) у справах дітей, де присутні депутати та керівники департаментів вислухали звіт підрозділу за 2020 рік та пріоритетні напрямки розвитку у 2021 році.

Протягом минулого року в умовах карантинних обмежень служба продовжувала свою роботу. Так, у 2020 році було проведено 3185 обстежень сімей, 965 рейдів, під час яких вилучено 124 дитини.

За словами керівництва служби (управління) у справах дітей, протягом 2020 року їм надійшло 15580 звернень громадян, з них – 14829 вирішено позитивно, 720 – роз’яснено, 31 – було відмовлено. Основні питання звернень – це соціальний захист дітей, житлові питання.

– Одним з основних напрямків роботи служби у справах дітей є організація та проведення комісій з питань захисту прав дитини. У 2020 році комісії продовжили свою роботу, деякі в онлайн-режимі, проте всі питання були розглянуті та вирішені. Протягом звітного періоду проведено 272 засідання, де було розглянуто 2650 питань. Впродовж року за позовом органу опіки за участі служби у справах дітей було позбавлено батьківських прав 132 особи відносно 168 дітей, – розповіла в ході доповіді начальниця служби (управління) у справах дітей Запорізької міської ради Наталя Сиворакша.

За її словами, порівняно з минулим роком кількість дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування збільшилась до 1081. Збільшення кількості дітей-сиріт насамперед пов’язано зі смертю одинокої мами, діти відповідно отримують статус дитини-сироти.

Також протягом минулого року продовжили своє функціонування всі чотири форми сімейного виховання. Пріоритетною формою залишається усиновлення, потім опіка, прийомні сім’ї, дитячі будинки сімейного типу. Найбільше дітей перебуває в опікунських родинах – 837.

Втім, карантинні заходи дуже вплинули на процес усиновлення. Так, у місті за минулий рік була усиновлена 31 дитина, що є меншим показником порівняно з попередніми роками.

У 2020 році, в рамках реалізації програми «Діти Запоріжжя» на 2019-2021 роки», 351 дитина отримала рюкзаки та канцелярське приладдя, 1073 дітей, які перебувають на обліку в службі (управлінні), отримали новорічні солодкі подарунки з нагоди Дня Святого Миколая та Новорічних свят.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: