circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

За спалення листя запоріжцям загрожує 20 тис. гривень штрафу

11.11.2021, 16:47

text
Поділитися:

Пил, окис азоту, чадний газ та важкі метали – здіймаються у повітря при спалюванні опалого листя. Медики запевняють, це може суттєво зашкодити здоров’ю. А в міській інспекції з благоустрою нагадують: спалювати траву, листя та гілки в Україні заборонено. За це порушнику доведеться сплатити штраф. Він сягатиме 20 тисяч гривень.

Замість багаття — компостна яма. Так вже декілька років позбавляється від опалого листя Ілля Рябов. Розповідає, для цього не потрібні особливі знання, зусилля чи витрати. А сам компост можна ще і в якості добрива використовувати – через 2-3 роки після закладання до компостної ями.

На тому, що компостування не лише безпечний, а й корисний метод утилізації опалого листя, наголошують і екоактивісти. Голова ГО “Екосенс” Тетяна Жавжарова нагадує, у природі все дуже взаємопов’язано, і те що виросло має повернутись в землю. Такі закони біології. Тож у природних екосистемах все листя повертається в землю і повертає їй поживні речовини.

Тетяна зазначає: останнім часом все більше запоріжців переходять на компостування. Втім, деякі городяни все одно порушують закон. І щоосені у приватному секторі знову палають багаття. Такий спосіб утилізації листя вкрай небезпечний, наголошують фахівці. При спалюванні ста кілограмів рослинних залишків у повітря вивільняється близько кілограма небезпечних мікрочастинок.

Заступник гендиректора ДУ “Центр контролю та профілактики хвороб” МОЗ України Дмитро Макаров зазначає, дим від спалювання листя небезпечний для всіх людей, але найбільше страждають люди з хронічними хворобами серцево-судинної системи та органів дихання. Під час вдихання диму ці хвороби можуть загостритися. Під прицілом також опиняються люди, які мають алергічні захворювання. Насамперед, мова йде про бронхіальну астму, адже вдихання диму може спровокувати напади цієї хвороби.

За тим, щоб мешканці не палили листя, пильно стежить міська інспекція з благоустрою. Восени влаштовують рейди приватним сектором. Начальник міської інспекції з благоустрою Олександр Ніколаєнко говорить, в основному проводять роз’яснювальну роботу, до складання протоколів справа доходить нечастно.

В інспекції з благоустрою кажуть: також за утилізацію листя у місті відповідають і районні адміністрації. Якщо ж ви стали свідком паління листя, інспектори радять одразу скаржитись через контакт-центр 15-80. Та просять містян бути екосвідомими та відповідально ставитись як до свого здоров’я, так і до навколишнього середовища.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: