circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

За якістю знань 37 запорізьких шкіл увійшли до всеукраїнського топ-1000

29.08.2018, 11:44

text
Поділитися:

За результатами аналізу ЗНО протягом трьох років учні Запорізької області дещо покращили свої позиції у 2018 році проти 2016 року зі складання української мови, математики та англійської мови. Проте вони нижчі середньоукраїнського показника. Про це повідомили в Департаменті освіти і науки облдержадміністрації.

Якщо у рейтингу за показником «середній бал сертифікату» з української у 2016 році Запорізька область була на четвертій позиції знизу, то цього року, навіть при тому, що забезпечена 100% участь учнів закладів професійної освіти (на відміну від окремих регіонів України), Запорізька область посіла вже сьоме місце. Така ж тенденція з української і по показнику відсотка сертифікатів із результатом 180-200 балів, а за результатами державної підсумкової атестації Запорізька область піднялася цього року до 10 позиції, маючи результат середнього бала на 0,2 нижче середнього по Україні.

За показником «не подолали поріг» регіон щорічно має середньообласний результат кращий за загальноукраїнський та посідає восьму позицію, входячи таким чином у десятку кращих результатів по Україні.

За словами фахівців, на результативність активно впливає наполеглива робота учнів і викладачів та активне використання сучасних інтерактивних форм роботи.

Щодо результатів ЗНО з історії України, то тут за середнім балом Запорізька область погіршила показники проти 2016 року й опустилися на сьому позицію знизу по Україні проти десятої у 2016 році.

Погіршився й результат відсотка сертифікатів із результатом 180-200 балів – маємо показник нижчий від середньоукраїнського на один пункт по позиції «180-200 балів» і на три пункти – по позиції «середній бал».

З математики досягнення хоча й нижчі від загальноукраїнських, але щорічно зростають за показником «середній бал з ДПА», «середній бал сертифікату» та «відсоток сертифікатів із результатом 180-200 балів». Дещо погіршився власний результат за показником «% учасників, які не подолали поріг», але за загальноукраїнським результатом Запорізька область піднялася з 10 позиції знизу в 2016 році до 9 позиції зверху в 2018 році.

Результати ДПА у формі ЗНО з англійської мови свідчать про дворічну тенденцію до покращення результативності за середнім балом, хоч і нижчим на одну десяту бала за середньоукраїнський показник; також суттєве покращення – майже на три пункти «відсотка сертифікатів із результатом 180-200 балів». Запорізький регіон посів цього року четверте місце зверху таблиці, поступившись тільки Києву, Львівській області та Волині, і показав результат, який повністю відповідає середньоукраїнському. Дещо гірші досягнення показали учасники ЗНО за середнім балом сертифікатів з англійської, але цей показник досить високий, бо область щорічно посідає стабільну 9 позицію. Щорічно поступово знижується відсоток учасників ЗНО з англійської, які не подолали порогу.

Відмічається щорічне й стабільне покращення результатів учасників ЗНО з хімії та фізики за середнім балом сертифікату, однак гіршими на три пункти проти минулого року стали досягнення з географії.

За загальним показником середнього бала з усіх предметів 21 заклад обласного центру увійшов у першу тисячу по Україні із загальної кількості 9 765 шкіл, а чотири заклади увійшли в першу сотню: гімназія 28 (39 позиція в Україні), класичний ліцей (66 позиція), гімназії 31 і 93 (відповідно 82 та 99 позиції), ще три заклади увійшли до другої сотні: ліцей № 99, гімназія № 6, ліцей «Перспектива» з відповідними позиціями: 110, 164, 179.

Загалом увійшли до першої тисячі по Україні 37 шкіл області з 13 територій: Запоріжжя, Мелітополя, Бердянська, Енергодара, Михайлівського, Вільнянського, Бердянського, Кам’янсько-Дніпровського районів, Приморської, Оріхівської, Гуляйпільської, Якимівської об’єднаних територіальних громад. Серед них є звичайні сільські школи: Матвіївський загальноосвітній навчально-виховний комплекс «Всесвіт» Вільнянської районної ради, який посів 12 позицію по області та 522 по Україні; Азовська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів Бердянської районної ради – 13 місце по області та 551 по Україні. Високі результати показали й заклади райцентрів: Михайлівський навчально-виховний комплекс «Загальноосвітня школа І-ІІІ ст.- гімназія ім. Героя Радянського Союзу І. А. Найдьонова» ( 11 позиція по області та 307 по Україні), Оріхівська гімназія №1 «Сузір’я», «Спеціалізована школа – загальноосвітній навчальний заклад № 1 І-ІІІ ступенів» м. Приморська, навчально-виховний комплекс «Якимівська гімназія». Ці результати засвідчують, що опорні школи можуть давати якісну освіту своїм учням, чого не скажеш про малокомплектні сільські заклади, які не дають належної якості освіти.

У Департаменті наголошують, що створення опорних закладів з потужною матеріально-технічною базою, фаховими педагогічними працівниками, які пройшли конкурсний відбір, дозволить суттєво покращити якість освітніх послуг.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: