circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

Запоріжці дізнаватимуться про стан повітря онлайн

22.08.2019, 20:17

text
Поділитися:

Інформувати населення про рівень забруднення у Запоріжжі в режимі онлайн. Таке завдання промисловим підприємствам дав міський голова Володимир Буряк під час наради із представниками місцевої промисловості. Зустріч присвятили підсумкам дії меморандуму, що спрямований на поліпшення екоситуації в обласному центрі. Крім того обговорили й умови підписання наступної угоди про спільні дії.
Головна тема зустрічі -- підсумки дії меморандуму, який було підписано у червні 2016 між міськрадою та місцевими промисловими підприємствами. Тоді останні зобов’язалися виконувати заходи, спрямовані на поліпшення екології в обласному центрі. Лише за минулий рік у рамках угоди на це промисловці із власного гаманця додатково спрямували більше мільярда гривень.

Міський голова Володимир Буряк запевнив, він дійсно вдячний підприємствам, які взяли на себе добровільні витрати за свої кошти, щоб вирішувати ті чи інші питання на своїх підприємствах -- перш за все екологічні, чи питання стану екології. Сьогодні це хвилює всіх запоріжців. Сказати так, що сьогодні питання немає, чи проблеми нема, не можна – вона існує.

Радник міського голови Валерій Еделєв додає, реалізація додаткових повітряохоронних заходів дозволила скоротити кількість викидів, забруднюючих атмосферу майже на 1600 тон на рік. Це викиди середнього підприємства, яке працює у нашій промзоні.

Крім того за останні три роки силами промисловців у місті висадили 4 тисячі дерев та 9 тисяч кущів. Уклали 103 тисячі квадратних метрів газону. Щорічно на території підприємств знищують близько двохсот гектарів карантинних рослин. У 2020-му термін дії меморандуму спливає. Тож враховуючи ці досягнення, міський голова запропонував подовжити угоду про співпрацю ще на 5 років. Володимир Буряк говорить, сторони будуть виконувати зобов’язання, які пропишуть у цій угоді, що стосується басейну річки Дніпра, викидів чи збросів туди. Це атмосферні викиди. А також це боротьба із карантинними рослинами, які є на території всіх підприємств і збільшення кількості зелених насаджень для того, щоб легені міста Запоріжжя з кожним роком збільшувались і збільшувались.

Під час зустрічі обговорили і необхідність моніторингу викидів в атмосферу. Міський голова наголосив, необхідно, аби всі промислові підприємства висвітлювали дані про рівень забруднення на офіційних ресурсах і сайті міської ради. Володимир Буряк зазначив, буде вимагати, щоб відповідні відомості в онлайн-режимі висвічувалися чи на сайті міської ради чи електронних носіях, щоб жителі міста Запоріжжя мали змогу це подивитись в онлайн-режимі.

Директор по капітальному будівництву та інвестиціям ПАТ “Запоріжсталь” Олексій Лебедєв зазначив, наразі питання у тому, куди, що і у якому вигляді передавати. Якщо в угоді буде чітко прописано правила гри, передача даних відбуватиметься.

Присутні підтримали пропозиції міського голови та зазначили, необхідно і надалі спільними зусиллями працювати над вирішенням екологічних проблем Запоріжжя. Генеральний директор ПАТ «Запоріжтрансформатор» Ігор Клейнер каже, робота, організована попереднім меморандумом, -- це велика справа, і її слід продовжувати, розширюючи коло учасників.

Торкнулися і проблем із роботою пересувної еколабораторії. Її придбали за рахунок співфінансування із міського й обласного бюджетів. За документами, місту вона не належить. І досі не працює через нестачу коштів на запуск. Володимир Буряк зазначив, питання буде винесено на розгляд сесії міської ради, яка відбудеться 28 серпня, і рішення залежить від позиції депутатів.

На завершення зустрічі міський голова дав завдання профільним департаментам і представникам промисловості розробити комплекс заходів, які допоможуть і надалі покращувати екоситуацію у місті. Вони мають стосуватися зменшення шкідливих викидів до атмосфери, та скидів до водних артерій. А ще -- озеленення міста та боротьби із карантинними рослинами. Ці рекомендації внесуть до угоди на наступні роки. Її мають підписати вже наприкінці вересня.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: