circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

Запоріжці перевантажують контейнери для будівельного сміття

30.09.2021, 14:20

text
Поділитися:

Спеціальні баки для збору великогабаритних та ремонтних відходів в обласному центрі почали встановлювати минулоріч. Загалом по місту таких понад 70. Саме їх поява допомогла вирішити проблему захаращення прибудинкових територій, адже мотлох та різний непотріб люди зазвичай викидали у стандартні сміттєві контейнери, або й взагалі залишали будь-де.

Об’єм одного такого бака – 8 кубічних метрів. Кожен призначений для ремонтних та великогабаритних відходів, тобто тих, які накопичилися після проведення ремонтних робіт у житловому будинку чи квартирі. Втім, часто містяни цими правилами нехтують.

– Ми стикнулися з проблемою, що більшість жителів, комерційних клієнтів – магазинів, які розташовані неподалік багатоповерхівок, знаходяться за іншими адресами, в межах приватного сектору, наймають автомобіль, який повинен вивозити будівельні відходи з їхніх подвір’їв. Ці машини замість того, щоб вивантажувати їх у спеціально відведеному для цього місці – полігоні – й сплачувати за їх захоронення, приїздять у двори, вивантажують це сміття у ці 8-кубові контейнери, – розповіла начальниця відділу логістики ТОВ «Вельтум-Запоріжжя» Наталя Краско.

Норма накопичення для кожного такого бака вираховується окремо і залежить від кількості зареєстрованих мешканців у сусідніх багатоповерхівках. Аби не допустити засмічення передбудинкових територій, працівникам підприємства доводиться замінювати їх частіше, а не раз на 2-3 тижні, як передбачено графіком.

Крім того, ТОВ «Вельтум-Запоріжжя» співпрацює з районними адміністраціями. Зокрема щодо визначення локацій для вставлення баків для великогабаритного сміття та ремонтних відходів. Тільки в Олександрівському районі їх 10. Один з таких розташований за адресою вул. Шкільна, 8. Його працівники підприємства сьогодні забрали й вивантажили.

– Об’їжджаємо район, фіксуємо ці локації й передаємо зібрану інформацію підприємству «Вельтум-Запоріжжя». Проблема перевантаження баків дійсно існує. Інколи працівники навіть за допомогою вантажних автомобілів не в змозі підняти ці баки, аби потім замінити. Були випадки, коли викликали поліцію, але поки обмежилися профілактичними бесідами, – розповів голова Олександрівської райадміністрації Валерій Мостовий.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: