circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

Запоріжці попрощалися з видатним поетом

25.02.2020, 21:01

text
Поділитися:

Запоріжці попрощалися з Олександром Медко. Він очолював обласну організацію Національної спілки письменників України. Поета-філософа не стало на 68 році життя.

Філософ, поет і перекладач – Олександр Медко – відкрив письменницький талант у зрілому віці. Перша книга – «Хора» – вийшла у 2015 році. Потім були «Буття і порожнеча», «Категорія sacrum» та «Про природу».

Запорізька поетеса Любов Геньба згадує, він прийшов і подивувати, і працювати, і залишити слід. Вперше він з’явився приблизно 15 років тому. Григорій Лютий привів його і представив як талановитого філософа, поета.

Колеги згадують Олександра Медка як людину багатьох талантів. Запорізький письменник Пилип Юрик відзначає, це дуже гарний поет, прекрасний, діяльна людина. Саме такого голови спілки не вистачало дуже довго.

Запорізький письменник Костянтин Сушко додає, у нього був талант, крім поетичного – талант комунікабельності, адже сьогодні люди відчувають брак комунікабельності, а в нього вона була на найвищому рівні, він міг легко спілкваться з людьми.

Як очільнику письменницької спільноти Запорізького регіону, Олександру Медку, вдалося неможливе – відновити книговидавання місцевих авторів.

Заступниця голови ЗОО Національної спілки письменників Ольга Стадніченко зазначає, за ті два роки, що він керував письменницькою організацією, в неї було внесено живий струмінь повітря і життя, почали наповнюватися письменницьки справи якимось реаліями, було започатковано великий книжковий проект книговидання – за 2 роки видали величезне двокнижжя письмеників Запорізького краю – Антологію і Хрестоматію.

Минулоріч письменник став лауреатом Міжнародної премії імені Григорія Сковороди. Його номінували за глибинне осмислення реальності та за переклади давньогрецького поета-філософа Парменіда – вперше українською мовою. Після цього на нього чекала премія Гоголя. Вона вже буде посмертною. Поета забрала хвороба. Запорізькі майстри пера впевнені — справа Олександра Медка продовжиться.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: