circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

Запоріжців попереджають про шахрайства при створенні ОСББ

14.08.2019, 19:23

text
Поділитися:

Юристи закликають бути обережними мешканців будинків, які планують об’єднатися в ОСББ. Кажуть, останнім часом почастішали випадки, коли на посаду голови об’єднання співвласників багатоквартирних будинків претендують люди, які взагалі не мають відношення до багатоповерхівки, якою збираються керувати. Інша схема -- домовласники підробляють підписи мешканців, щоб набрати необхідну кількість для прийняття рішення.

ОСББ в багатоповерхівці по вул. Магістральній, 86-а створили три роки тому. В минулому році в їхньому будинку з’явилась нова домовласниця. Кандидатку жителі бачили вперше, бо у багатоповерхівці ніколи не мешкала. Люди розповідають, жінка почала приходити на збори та висувати свою кандидатуру на посаду голови. Колишня представниця ревізійної комісії ОСББ “Магістральная, 86-А” Ольга Шевчук згадує, одна з мешканок дала їй нотаріально завірену довіреність представляти свої інтереси. Таким чином вона потрапила в правління і її було обрано головою в домі. Ольга на цих же зборах була обрана ревізором. За рік роботи у будинку не було жодного зібрання, звіти раз на пів року вивішені на дошку. У липні з жінкою спробували поговорити – виявилося, марно, а документи на ревізію вона не дає.

Жителі багатоповерхівки кажуть, тепер домовласниця пропала та ігнорує дзвінки. Аби не опинитися у такій ситуації, при створенні ОСББ, фахівці радять в першу чергу звертати увагу на прописку кандидатів, які претендують на посаду голови. Керівниця громадської спілки «Запорізький ресурсний центр «Круг» Любов Карпенко говорить, тільки такі співвласники, або уповноважені особи приймають участь в зборах і можуть бути обрані в органи правління. Спочатку на загальних установчих зборах обирається правління, а із складу правління обирається голова.

Юристи зазначають такий випадок, як на магістральній не єдиний. Останнім часом збільшилась кількість махінацій, пов’язаних зі створенням чи роботою ОСББ. Юрист Іван Черкашин попереджає, найбільші махінації завжди відбуваються не на самих зборах -- на збори прийшла 20 мешканців покричали і розійшлися,- а коли потім відбувається квартирний обхід. Два тижні проходить збір підписів, з питань, які на зборах обговорювали, і тоді важливо, хто ходить і що говорить? Бували випадки, коли до суду приходять люди і кажуть, що їм сказали поставити підпис, бо проводиться перепис населення.

Аби не потрапити в пастку, юристи радять бути пильними та активно виражати свою точку зору. Іван Черкашин радить, по-перше, слід підвищувати правову культуру та обізнаність усіх співвласників. Усі питання мають вирішувати або загальні збори, або правління. Тож люди мають розуміти, що не ходити на загальні збори можна тільки за дуже поважної причини.

Жителі будинку мають право самі обирати форму правління будинку: створити ОСББ чи обрати управителя. Фахівці кажуть, якщо мешканців щось не влаштовує — в любий час вони можуть розірвати з ними договір.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: