circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

Запоріжців штрафуватимуть за збирання першоцвітів

13.03.2020, 09:58

text
Поділитися:

Щороку навесні відбувається масова торгівля ранньоквітучими видами рослин, в тому числі рідкісними, занесеними до Червоної книги України, які перебувають під загрозою зникнення. Збирання ранньоквітучих видів диких рослин приводить до знищення їх окремих популяцій.

Найпоширенішим об’єктом продажу є місцеві види декоративних та рідкісних рослин – сон-трава, брандушка різнокольорова, горицвіт весняний, а також підсніжник складчастий – рослини, які занесені до Червоної книги України.

Щоб зберегти дикорослі види ранньоквітучих, реліктових, а також рослини, занесені до Червоної книги України, структурні підрозділи Національної поліції, Державної екологічної інспекції у Запорізькій області, інспекції з благоустрою Запорізької міської ради та районних адміністрацій проводять спільні профілактичні заходи.

За незаконне добування, знищення або пошкодження видів рослинного світу, занесених до Червоної книги України, а також за знищення чи погіршення середовища їх перебування передбачені штрафи від 49 грн до 62 грн за одну рослину. За продаж первоцвітів штрафи сягають від 1700 грн до 3655 грн з конфіскацією об’єктів рослинного світу.

Задля збереження унікальної української природи запоріжців закликають зберегти ранньоквітучі весняні квіти, не зривати, не продавати, не купувати їх.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: