circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

Запоріжців запрошують долучитися до обговорення Стратегії безбар’єрного простору

29.09.2021, 08:31

text
Поділитися:

Створення безбар’єрного простору для маломобільних груп населення сьогодні є одним із пріоритетних завдань, які належить вирішувати органам влади всіх рівнів.

Відсутність безбар’єрного середовища не лише створює проблеми для мільйонів громадян, але і призводить до загального погіршення добробуту кожної людини. Проблеми наявні у загальному доступі до інфраструктури (як фізичної, так і цифрової), а також у кожній сфері життя людини, зокрема ускладнений доступ до громадського транспорту та об’єктів фізичного оточення, відсутність адаптації інформації, сайтів та додатків для всіх громадян, суспільне несприйняття, бар’єри у доступі до освіти, роботи. Крім того, недостатній рівень забезпечення статистичними даними не дає змогу точно визначити кількість людей, які щодня стикаються з тими чи іншими бар’єрами, та, як наслідок, ускладнює процес формування та реалізації державної політики для усунення цих бар’єрів.

Забезпечення інклюзивності в регіоні є одним з найважливіших напрямів роботи облдержадміністрації.

В області проживає 1 млн. 687 тисяч осіб із них 124 235 тисяч осіб з інвалідністю, що складає 7% від мешканців області, 4% осіб з інвалідністю пересуваються на кріслах колісних.

Як повідомив начальник Управління містобудування та архітектури, головний архітектор області Олександр Билим, облдержадміністрацією розроблено обласний план заходів на 2021-2022 роки з реалізації Національної стратегії із створення безбар’єрного простору в Запорізькій області.

«Його метою є створення безперешкодного середовища для всіх груп населення, забезпечення рівних можливостей кожній людині реалізовувати свої права, отримувати послуги на рівні з іншими шляхом інтегрування фізичної, інформаційної, цифрової, соціальної, громадянської, економічної та освітньої безбар’єрності до всіх сфер державної політики» – зауважив посадовець та запросив всіх бажаючих до його обговорення.

Детально з проєктом обласного плану можна ознайомитись за посиланням.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: