circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

Запоріжців запрошують на виставку картин творчої родини Данекіних

24.07.2020, 09:09

text
Поділитися:

У Запорізькому обласному художньому музеї за підтримки Департаменту культури, туризму, національностей та релігій облдержадміністрації відкрилася виставка «Творча родина Жанни і Миколи Данекіних».

Відомі запорізькі художники Жанна і Микола Данекіни познайомилися ще студентами і прожили разом довге щасливе життя. У їхніх творах присутні віртуозність у виконанні малюнків, психологізм та звернення до автопортретів, пейзажі душевні та розповідні.

Як повідомила в.о. директора Запорізького обласного художнього музею Інга Янкович, твори, представлені на виставці, – загалом 38 робіт – були подаровані музею Жанною Сергіївною Данекіною.

Куратор виставки Ольга Дворна розповіла, що після закінчення Харківського художньо-промислового інституту 1967 року Жанна Сергіївна та Микола Іванович приїхали на запрошення комбінату «Запоріжсталь», де створювалось бюро художнього конструювання. Працювали в одній команді із відомим запорізьким художником Олексієм Якушенком, з яким разом навчалися. Подружжю подобалось пробувати всі можливі художні техніки: малюнок, акварель, олійний живопис, монотипію, розписи, скульптуру тощо. Всі ці творчі пошуки представлені на виставці.

У Миколи Данекіна (1935-2013) дивовижні портрети. Це близькі художнику люди. Напевне, тому автору так вдавалися психологізм та портретна схожість. Деякі портрети наближаються до жанрових картин. Микола Іванович Данекін – майстер монотипії. На виставці присутні пейзажі і натюрморти, створені у цій техніці.

Легкі та світлі акварелі Жанни Данекіної з тихою любов’ю розповідають про рідне Запоріжжя та рідних людей. Жанна Сергіївна – одна з провідних плакатисток України. Вона брала участь у міжнародних конкурсах плакатів і посідала призові місця. Художниця винайшла цікавий прийом поєднання сюжету з петриківським розписом. Запоріжців запрошують відвідати виставку.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: