circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

Запоріжцям надають допомогу в рамках програми «Назустріч людям»

27.10.2020, 08:30

text
Поділитися:

В першу неділю листопада традиційно відзначається День працівника соціальної сфери. В сфері діяльності установ соціальної сфери на сьогодні перебуває понад півмільйона жителів області, фактично – кожний третій. Фахівці соціальної сфери опікуються питаннями соціального захисту населення, наданням допомоги особам, які потрапили в складні життєві обставини

Станом на 1 жовтня було призначено державну соціальну допомогу близько 4,2 тис. малозабезпечених сімей. Також 39,8 тис. сімей отримали державну допомогу згідно з Законом України «Про державну допомогу сім’ям з дітьми».

Понад 17,2 тис. осіб з інвалідністю з дитинства та дітей з інвалідністю отримали державну соціальну допомогу на загальну суму 320,6 млн. грн.

Одночасно з державними програмами в Запорізькій області діє Цільова програма підтримки населення «Назустріч людям» на 2020-2024 роки. Вона суттєво впливає на соціальний захист мешканців регіону і передбачає додаткові заходи підтримки, надання різних видів адресної допомоги, виходячи із потреб за рахунок коштів обласного бюджету. На цьогорічні заходи програми передбачено понад 55 млн. грн.

З початку року адресну грошову допомогу особам, які потрапили в складні життєві обставини, отримало 12,6 тисяч жителів області, у тому числі майже 6 тис. пенсіонерів, людей похилого віку.

Особлива увага в області приділяється онкохворим. Їх з початку року звернулось 1009 осіб. Онкохворі отримали грошову підтримку на суму близько 4,6 млн грн.

У рамках програми «Назустріч людям» 268 особам – членам сімей загиблих ветеранів війни, які брали участь у бойових діях на території інших держав та на територіях проведення антитерористичної операції на Сході України, компенсовано вартість житлово–комунальних послуг, твердого палива і скрапленого газу.

За рахунок коштів обласного бюджету передбачено придбання 340 санаторно – курортних путівок для ветеранів війни, праці, дітей війни та осіб з інвалідністю до санаторіїв Запорізької області. 493 учасника бойових дій у Другій світовій війні отримали щорічну грошову допомогу у розмірі 1000 гривень.

Цільова програма «Назустріч людям», крім того, має за мету вирішення соціальних проблем 13,3 тисячі учасників антитерористичної операції та членів їх сімей. До Дня захисника України грошову допомогу було виплачено близько 13 тис. учасникам бойових дій в АТО. За рахунок державного бюджету 172 учасника АТО направлені на психологічну реабілітацію. Оздоровлено в санаторно – курортних закладах 211 бійців. Направлено для професійної адаптації 130 учасників антитерористичної операції. Першочергово за рахунок обласного бюджету їм надаються путівки для оздоровлення у санаторіях і профілакторіях, розташованих в Запорізькій області. Протягом 2020 року оздоровлено 90 дітей, у яких один з батьків загинув (пропав безвісти) в зоні АТО, а також 763 дитини осіб, які брали або беруть безпосередню участь у антитерористичній операції.

У Запорізькій області перебуває на обліку 56,2 тисячі внутрішньо переміщених осіб або майже 45,4 тисячі сімей. З них понад 16,2 тисячі – працездатних; 7,7 тисяч дітей; 2,4 тисячі осіб з інвалідністю і більш ніж 29,3 тисячі пенсіонерів. Під час цьогорічної оздоровчої кампанії послугами оздоровлення та відпочинку охоплено 316 дітей з числа внутрішньо переміщених сімей.

Центрами соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді виявлені та проінспектовані тисячі сімей, які опинилися в складних життєвих обставинах. Цим сім’ям було надано комплекс різних соціальних послуг. За рахунок коштів обласного бюджету проведено значну роботу з оздоровлення дітей, які потребують особливої соціальної уваги. Всього забезпечено послугами з оздоровлення та відпочинку близько 32 тис. дітей шкільного віку або 16,7% від їх загальної кількості.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: