circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

Запоріжцям нагадують про важливість календарних щеплень

30.11.2021, 07:58

text
Поділитися:

Вакцинація щороку рятує мільйони людських життів у всьому світі від небезпечних інфекційних хвороб та запобігає мільйонам летальних випадків.

І попри масштабну кампанію вакцинації проти коронавірусу, ми не повинні забувати про рутинні щеплення, які попереджають спалахи вакцинокерованих інфекцій.

Наразі, згідно з Календарем профілактичних щеплень в Україні передбачено обов’язкову вакцинацію проти 10 захворювань, а саме: туберкульозу, поліомієліту, дифтерії, правця, кашлюка, гемофільної інфекції, краснухи, кору, епідемічного паротиту та гепатиту В.

Препарати проти вище перерахованих хвороб МОЗ України закуповує за державні кошти і кожен громадянин може отримати їх безкоштовно.

Крім обов’язкових щеплень є рекомендовані, які можуть захистити людей від небезпечних хвороб. Такі вакцини держава не закуповує, їх кожен охочий може купити в аптеці чи зробити щеплення в клініці. До рекомендованих вакцин належать препарати від грипу, менінгокока, пневмокока, вітряної віспи, ротавірусу, гепатиту A, папіломавірусної інфекції. Попередньо, з 2022 року до переліку обов’язкових вакцин додасться щеплення проти пневмококової інфекції.

Для повноцінного захисту від вже відомих хвороб потрібно, щоб вакцинувалися 95% населення. За даними ВООЗ, щороку щеплення допомагають врятувати від 2 до 3 млн життів. Нагадаємо, що завдяки вакцині людство подолало пандемію віспи, а захворюваність на поліомієліт знизилась на 99%. У цілому значно знизився рівень захворюваності на дифтерію, правець, кашлюк та краснуху. Смертність від кору зменшилась на 75%, а щорічна смертність новонароджених від правця – в понад 13 разів.

Першими новини з’являються у нашому Телеграмі
Підписуйтесь!

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: