circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

Запоріжцям обіцяють спекотне продовження літа

02.07.2020, 09:38

text
Поділитися:

Як погодні фактори сприяють виникненню та розповсюдженню пожеж в екосистемах, а також прогноз погоди на липень-серпень 2020 під час міжвідомчої онлайн пресконференції повідомила заступник начальника Запорізького обласного гідрометцентру Тетяна Сорокіна.

«Збільшення середньої за місяць температури повітря на 1С зумовлює зростання річної кількості лісових пожеж майже на 20%», – зауважила Тетяна Петрівна.

«На збільшення повторюваності лісових пожеж також суттєво впливає максимальна тривалість спекотного періоду. Чим більшого значення набувають ці чинники, тим більш ймовірним є переростання загорання підстилки у повноцінну лісову пожежу. Встановлено, що збільшення на 10 днів максимальної тривалості періоду з Тмакс ≥25С може привести до росту річної кількості пожеж майже на 13%», – наголосила Тетяна Сорокіна.

Ріст на 10 днів кількості спекотних днів, коли максимальна за добу температура повітря перевищує 25 і 30С може зумовити збільшення площі пожежі відповідно на 60 і 80%.

Кількість днів з високою та надзвичайною пожежною небезпекою на території Запорізької області в останні роки складає 186-205.

Якими ж очікуються липень та серпень 2020 року?

«Необхідно розуміти, що настільки довгострокові прогнози не завжди бувають максимально точними. Але враховуючи, що в останні 25 років спостерігається тенденція до підвищення температури, можна сказати, що літо буде досить спекотним, і днів, коли температура переступить межу в +30 градусів, буде багато. Швидше за все, це будуть періоди посухи з високою температурою, що іноді чергуються з окремими днями з сильними зливовими дощами та грозами», – повідомила Тетяна Петрівна.

Середньомісячні температури у липні-вересні очікуються вищими за багаторічні значення на 2-3 градуси. Кількість опадів у серпні-вересні очікується близькою до норми, а у липні – менше 90%.

За короткостроковими прогнозами у найближчі дні очікується дуже тепла погода (температура в день 30-35 градусів) з короткочасними грозовими дощами, місцями з градом та шквалом. «Зазначу, що добре розігріте повітря – це хороший фундамент для грозової активності. Атмосфера стає нестійкою і погода може різко зіпсуватися. Цьогорічне літо контрастне, тож розслаблятися не слід!», – сказала метеоролог. Не потрібно нехтувати і елементарними правилами поведінки під час грози: бути подалі від водних об’єктів, не ховатися під високі дерева, вимикати мобільні телефони.

За короткостроковими прогнозами у найближчі дні очікується суха та спекотна погода по всій території області. 2-го липня температура в день буде сягати 30-35 градусів. А от на вихідні (3-5 липня) максимальна температура очікується до 38 градусів, вночі – 18-23. Вода в Дніпрі прогрілася до +26º, в Азовському морі +26,5.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: