circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

Запоріжцям показали інструменти з льоду, металу та автомобільного двигуна

02.09.2019, 18:00

text
Поділитися:

Почути, як звучить скло, метал чи вода. У Запоріжжі презентували виставку незвичайних музичних інструментів. Деякі з них були виготовлені з льоду і проіснували лише декілька хвилин, але були і такі, що можуть звучати роками, поки не вкриються іржею.

Автор металевої віолончелі Павел Романчук приїхав до нас із Вроцлава. Каже, створюючи цей інструмент, хотів втілити у життя ідею відомого німецько-американського художника Роберта Рутмана. Металеві дроти — це струни інструмента від низького до високого. А грають на них смичком від контрабаса.

А це вже склофон або, як він правильно називається,- механічна скляна маримба. З його допомогою можна почути мелодію скла. Автор інструмента також Павел. Каже, у склофоні усе виготовлено зі звичайних побутових речей: пластини зі скла, труби — водопровідні, а двигун зі старої “Мазди”.

Сам Павел займається виготовленням таких незвичайних інструментів вже понад 10 років. А ще чоловік створює книжки про музику, які теж грають. У Запоріжжя на проект “Sound Art Space” Павел приїхав заради спілкування та обміну досвідом. За тиждень дії творчої програми виготовив чотири інструменти. Окрім Павла також приїхали майстри з Києва, Фастова, Одеси, Харкова, Білої Церкви та Запоріжжя. На проекті вони слухали лекції про звук, музику та вчилися створювати різноманітні незвичайні музичні інструменти.

Серед робіт, створених учасниками резиденції, можна почути і мелодію води, що тане, і співає , як глиняний глечик. Організатори та гості зустрічі кажуть: цей проект важливий тим, що дозволяє людям більше дізнатися про звук та музику, а ще зацікавити їх створенням традиційних музичних інструментів.

Частина арт-об’єктів, що з’явилися під час резиденції, представлена на вулиці біля входу. Серед таких і скульптура Міли Чепрасової. Дівчина назвала її “Струни душі”. Каже, так хотіла дати зрозуміти глядачеві, що всередині кожного з нас грає музика і якою саме вона буде залежить від навколишнього світу.

А це ще один цікавий об’єкт — він створений для людей із вадами слуху. З його допомогою можна побачити звук і навіть відчути музику на дотик. Після завершення резиденції автори музичних інструментів роз’їдуться по домівках, а от самі роботи залишаться у Запоріжжі. Побачити та почути їх можна у музеї музичних інструментів.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: