circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

Запоріжцям представили нове видання творів Якова Новицького

17.03.2021, 08:24

text
Поділитися:

16 березня у центральній міській бібліотеці для дорослих відбулась презентація четвертого тому творів першого запорізького історика Якова Новицького.

У томі узагальнено джерела, на підставі яких дослідник запорізької історії писав свою класичну «Историю города Александровска». Над створенням тому працювала велика редакторська колегія з представників архівів, бібліотек, музеїв та наукових кіл. Робота зі створення 4 тому зайняла 10 років.

Видання та презентація 4 тому творів Якова Новицького відбулась у рамках реалізації міської програми охорони пам’яток історії та культури Запоріжжя на 2018 – 2022 роки за спільної організаційної участі департаменту культури і туризму міської ради та Запорізького наукового товариства ім. Якова Новицького. На заході були присутні студенти, журналісти, науковці.

– Перед читачем постане багатоголосся обивателів Старого міста і степової України. Вперше публікуються матеріали збірки Новицького, які зокрема розкривають функцію служителів православної церкви як агентів поліційного нагляду. За прізвищами перших мешканців Олександрівська сучасники зможуть впізнати своїх предків-фундаторів міста, – розповів заступник головного редактора серії творів Я. Новицького Сергій Білівненко.

В ході презентації присутні змогли поставити свої запитання, ознайомитися більш детально з біографією відомого запорізького історика.

Знайти книгу можна буде у бібліотеках міста, а також у цифровому варіанті в інтернет-мережі. Редактори видання кажуть, що надалі в планах – створення 5 тому.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: