circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

Запоріжцям продемонстрували виставу про гендерне насильство

04.12.2019, 13:09

text
Поділитися:

У Запорізькому обласному театрі молоді в рамках Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства», яка розпочалася в Міжнародний день ліквідації насильства щодо жінок 25 листопада, відбувся показ вистави «Шрами». Захід проведено за ініціативи Дикого театру та ООН Жінки в Україні за підтримки Запорізької облдержадміністрації.

П’єса «Шрами» створена на реальних історіях українських жінок різного віку з різних куточків країни, які постраждали від гендерно зумовленого насильства.

Після перегляду п’єси відбулося обговорення проблематики гендерно зумовленого та домашнього насильства за участю заступника голови облдержадміністрації, уповноваженої особи (координатора) з питань забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків, запобігання та протидії насильству за ознакою статі в Запорізькій облдержадміністрації Марини Кудерчук, начальника відділу оздоровлення, сімейної, гендерної політики та протидії торгівлі людьми Департаменту соцзахисту населення облдержадміністрації Ольги Дроздової, представників громадських організацій та небайдужих глядачів. Як відзначили учасники обговорення, насильство може бути різним: психологічним, економічним, фізичним, сексуальним. Але найстрашніше те, що його маскують під щось прийнятне. На жаль, гендерно зумовлене насильство в Україні є широко розповсюдженим та систематичним явищем, про яке повідомляє лише кожна третя постраждала. Лише визнання проблеми, обговорення та звернення за допомогою зможе розірвати коло насильства і змусити суспільство реагувати – захищати, попереджати, діяти.

За повідомленням Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації, за 9 місяців 2019 року в Запорізькій області від домашнього насильства постраждали 2684 особи. З них 2450 жінок та 234 чоловіків. Для подолання проблеми у Запорізькій області діє Комплексна обласна програма з оздоровлення та відпочинку дітей, сімейної, гендерної політики та протидії торгівлі людьми на 2017-2021 роки, заходи якої фінансуються з обласного бюджету.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: