circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

Запоріжцям пропонують ознайомитися з історією державного герба України

24.02.2021, 08:29

text
Поділитися:

У виставковому залі Запорізького обласного краєзнавчого музею відкрилася стендова виставка «Історія державного герба України: до 100-річчя Української революції 1917 – 1921 рр.».

Виставка створена за підтримки Запорізької обласної ради та Департаменту культури, туризму, національностей і релігій облдержадміністрації. Вона є логічним продовженням науково-просвітницького мега-проєкту, що реалізується в Запорізькому обласному краєзнавчому музеї вже протягом багатьох років. Ідея організації виставки належить співавторам історикам Олександру Бєлову (м. Київ) і Георгію Шаповалову (м. Запоріжжя). Виставка вже експонувалася в багатьох містах України.

Директор Департаменту культури, туризму, національностей та релігій облдержадміністрації Владислав Мороко зазначив, що краєзнавчий музей не лише зберігає експонати, а й розповідає про історію, зокрема, у цікавій формі повідомляє про останні наукові відкриття. Своєю системною і послідовною багаторічною науковою роботою автори переконливо доводять, що історія українського герба сягає глибокої давнини – дослідниками встановлена поява культових символів тризуба ще з античних часів.

Унікальність виставки полягає у тому, що вперше в Україні до єдиної стендової експозиції увійшли зображення старожитностей античності, раннього середньовіччя, Київської Русі, Великого Князівства Литовського, доби козацтва, артефактів часів Української Народної Республіки, Карпатської України, Української Повстанської Армії у часи Другої світової війни, матеріали про використання тризуба українцями в усьому світі.

Стендова виставка «Історія державного герба України: до 100-річчя Української революції 1917 – 1921 рр.» буде експонуватися в краєзнавчому музеї протягом місяця.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: