circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

Запоріжцям пропонують скористатися ваучерами на навчання

11.09.2019, 12:11

text
Поділитися:

За повідомленням Запорізького обласного центру зайнятості, відповідно до чинного законодавства в Україні скористатися своїм правом пройти професійне навчання за сприяння державної служби зайнятості можуть не тільки зареєстровані безробітні, для яких відсутня відповідна робота, а також інші категорії громадян, у т.ч. зайняте населення.

Зокрема, програма видачі ваучера дає можливість особі підвищити свою професійну компетентність, стати успішним та потрібним спеціалістом. Ваучер – документ, на підставі якого здійснюються перепідготовка, спеціалізація, підвищення кваліфікації за професіями та спеціальностями згідно з пріоритетними видами економічної діяльності, визначеними Переліком Кабінету Міністрів.

Такою можливістю особа має право скористатися лише один раз.

З 2013 року, коли було запроваджено механізм видачі ваучерів, Запорізькою службою зайнятості було видано 1713 ваучерів загальною вартістю 9 346 627,10 грн.

Ваучер уповноважена видавати служба зайнятості. Ним можуть скористатися особи вікової категорії 45+, страховий стаж яких перевищує 15 років, а також представники окремих пільгових груп населення, для яких немає обмежень у віці. Це внутрішньо переміщені особи, демобілізовані учасники антитерористичної операції з-поміж інвалідів, демобілізовані з військової служби (крім військовослужбовців строкової служби), котрі не набули права на пенсію, а також особи, які звільнені зі: служби в органах внутрішніх справ; Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації; органів і підрозділів цивільного захисту; державної кримінально-виконавчої служби у зв’язку зі скороченням чисельності, штату або за станом здоров’я до досягнення ними права на пенсію.

У Запорізькому обласному центрі зайнятості пояснили, що ваучер не може бути виданий громадянам, які:

зареєстровані в центрі зайнятості як безробітні;
які не мають професійно-технічної або вищої освіти;
проходили протягом останніх трьох років перепідготовку за кошти Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття.
Вартість ваучера встановлюється в межах вартості навчання, але не може перевищувати десятикратний обсяг прожиткового мінімуму для працездатних осіб. З станом на сьогодні – це 20 070 грн. У разі, коли вартість навчання в закладі освіти перевищує максимальну вартість ваучера, особа або роботодавець можуть здійснювати оплату різниці вартості навчання.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: