circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

Запоріжцям рекомендують зробити щеплення від грипу

30.10.2019, 11:51

text
Поділитися:

На 43 тижні (з 21 по 27 жовтня) у Запорізькій області зареєстровано 7926 випадків гострих респіраторних інфекцій. Показник захворюваності склав 464,9 на 100 тисяч населення, що на 21,4% нижче середньобагаторічного рівня.

За інформацією Запорізького обласного лабораторного центру МОН України, діти до 17 років серед захворілих склали 72%. Максимальний показник захворюваності зареєстровано серед дітей вікової групи 0-4 роки – 2637,7 на 100 тисяч. Тим часом в області триває вакцинація проти грипу. За станом на 27.10.2019 щеплено 2918 осіб, із них персонал медзакладів – 692 особи.

Загалом по Україні інтенсивний показник захворюваності на грип та ГРВІ становить 354,7 на 100 тисяч населення, що на 25,6% менше рівня епідемічного порогу по Україні. За тиждень щеплено проти грипу 15 414 осіб.

Медики нагадують, що грип – важке інфекційне захворювання дихальних шляхів, небезпечне своїми ускладненнями. Основним засобом зниження захворюваності на грип та ГРВІ є профілактика, яка ділиться на специфічну і неспецифічну. До неспецифічної відноситься наступне: адекватне харчування; повноцінний сон, оскільки імунна система чутлива до його дефіциту; обов’язкове дотримання правил особистої гігієни – перш за все, регулярне миття рук з милом; адекватні фізичні навантаження – заняття спортом, краще на свіжому повітрі; уникнення великого скупчення людей, контакту з хворими на грип та ГРВІ. Однак найбільш ефективним і науково обґрунтованим методом профілактики грипу є специфічна профілактика, тобто своєчасна вакцинація.

В Україні, згідно з Національним календарем щеплень, вакцинація від грипу не є обов’язковою, тому проводиться виключно за бажанням людини. Однак медики радять не відмовлятися від щеплень, які потрібно робити щорічно. Існують певні групи ризику, вакцинація яких є пріоритетною. До них відносяться люди з хронічними захворюваннями (в першу чергу, дихальної та серцево-судинної систем, нирок, хворі на цукровий діабет); люди старше 60 років; діти до п’яти років; діти, які відвідують загальноосвітні заклади; медичні працівники; персонал дитячих дошкільних установ, шкіл, інтернатів; працівники сфери послуг, торгівлі, транспорту; вагітні жінки.

Робити щеплення можна протягом усього епідемічного сезону, але найбільш оптимальним для проведення щеплень є період до сезонного підйому захворюваності на грип та ГРВІ, який зазвичай починається в кінці листопада – на початку грудня.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: